Обществоukr.media20 окт.

Ці ознаки говорять про те, що ви надмірно цілеспрямована людина

Досягати мети треба таким чином, щоб це не призводило до вигоряння.

nk_hauz/pCtPrJO7g.webp

Досягнення — це чудово. Бачити мету і досягати її — теж. Людям у різному ступені притаманне здорове бажання домогтися успіху, і дехто його успішно реалізує. Воно супроводжується турботою про себе, задоволенням і радістю від результату. Це допомагає зробити життя кращим, яскравішим. Але уявімо ситуацію, коли метою є власне досягнення. Це може бути будь-що: спорт, бізнес, підвищення на роботі, поліпшення результатів. Досягнення перетворюються на якийсь адреналін, залежність, при цьому не приносять задоволення. Часто, добігши до фінішу, побудувавши запаморочливу кар'єру, домігшись успіхів, людина все одно відчуває спустошення, можна сказати, вигоряння. Що не так? Чи може мета, яка була поставлена і до якої людина йшла усвідомлено, призводити до такого стану?

Хто такі люди, мета яких — досягати

Є велика різниця між досягненням і здоровим прагненням досягти мети. Якщо ми спробуємо описати людину-досягатора, то це буде історія про гонитву, про відсутність напівзаходів, про знецінення. Потрібне лише перше місце, і неважливо, якою ціною, друге не має значення. Це людина, яка бачить мету, але не бачить себе на шляху до неї. Вона витрачає значно більше сил, не отримуючи позитивних емоцій і задоволення від процесу. Головне для неї — отримати результат якомога швидше, інформує Ukr.Media.

Також важливо сказати, що досягатор сприймає себе гарним лише з боку досягнень. Якщо досягнень немає — він поганий. Весь фокус уваги сконцентрований на результаті, але не на собі. І тут ми можемо говорити про те, що людина не відчуває власних потреб, власних бажань, не ставиться до них усвідомлено. "Треба" і "повинна" — два критерії досягнення.

Ознаки досягатора

  1. Досягнення або недосягнення мети визначає вас як людину. Досягаю — гарна, не досягаю — погана.
  2. Відпочинок викликає почуття провини або сорому. Хочеться зайняти себе чимось продуктивним, складно від'єднатися від думок про справи.
  3. Ви ігноруєте свої потреби, можете жертвувати сном, відпочинком, їжею, зустрічами з близькими, приємними справами на користь роботи.
  4. Досягнення дають короткочасне задоволення або не приносять його взагалі.
  5. Немає чіткої мети. Немає уявлення, що станеться, коли успіх буде досягнутий. За результатом завжди стоїть нова мета. Ви не зупиняєтеся, щоб насолодитися моментом.
  6. У вас є постійне прагнення бути кращою скрізь, не лише на роботі. Це схоже на перфекціонізм, коли людина прагне усе робити ідеально.
  7. Досягнення, підвищення, нові цілі пов'язані з високою тривогою. Людина думає не про успіх і передчуття, а про невдачу.
  8. Ви не можете перебувати у сьогоденні, не відчуваєте контакту з актуальними потребами. Усі ваші думки лише про майбутнє. Ви не розумієте, що таке "тут і зараз".

Чому діти виростають досягаторами

Байдужість батьків

"Мамо, я посіла перше місце!". А у відповідь немає реакції. Байдужість — це найстрашніша реакція для дитини. У неї збивається орієнтир, гарна вона чи погана для мами, помітна чи ні? Усі її намагання спрямовані на те, щоб мама її помітила і похвалила. Трапляються випадки, коли батька хвалять лише за досягнення, а у інший час не помічають. Дитина дорослішає, будує кар'єру, домагається успіхів. Стає відомою, звалює на себе дуже важкі справи, долає проблеми, докладає зусиль і усього, звичайно, досягне, аби отримати реакцію, про яку мріє з дитинства і хоче отримати схвалення буквально від усіх.

Прагнення батьків реалізуватися за рахунок дітей

"Я буду тобою пишатися, якщо ти...". Будеш кращою, будеш першою, і байдуже, чи потрібно це і чи цікавить дитину. У дитинстві ви можете цього не усвідомлювати, а пізніше звикнете до того, що повинні весь час радувати і виправдовувати очікування.

Несприятлива ситуація у родині

Деякі батьки не можуть забезпечити безпечне дитинство своїй дитині. Той, хто зіштовхнувся з бідністю, залежністю, насильством і небезпекою з раннього віку намагається вижити у будь-який спосіб і вирватися на новий рівень. Єдине бажання — забезпечити себе, тому щойно людина потрапляє у зону комфорту, вона не може насититися тим, що вже отримала, або ж, навпаки, втрачає цікавість. І лише знову відштовхнувшись від самого дна, починає знову досягати мети.

Травма покоління

Чому батьки передають нам ці негативні установки? Тут йдеться про трансгенераційну травму, тобто про ту, яка передається через покоління. Наші пращури змушені були щось робити всупереч своїм бажанням і примхам для того, щоб вижити. Роль відіграє і історія кожної країни. Цілі покоління виросли у страху за себе, за дітей, за життя. Страх сидить всередині, він закодований у формі послань — установок. Ці установки спочатку грали позитивну роль, оберігали, рятували. Але минув час, реальність змінилася, а установки — ні. У них залишився лише страх і нічого більше.

Що з цим робити

Найперший крок — це усвідомлення. Усі ми травмовані. Важливо відповісти собі на такі прості, але водночас, як виявилося, дуже складні питання. Запитайте себе: "Що зі мною відбувається?" — це допоможе сповільнитися, зупинитися у моменті, відчути своє тіло. Це важливо, тому що наші тілесні відчуття ніколи нас не обманюють. Ми можемо не знати, не розуміти або не вміти інтерпретувати почуття, але тіло завжди реагує на запит. "Хто я? І чого я хочу насправді?" — це два головних питання, які допоможуть вам бути у контакті з собою і власними справжніми бажаннями.

💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
Шмуля Сруля склеротный, это же ты писал, а не я... «Елена - 9 июля 2021 - Партбилет не отдам, память,…» Тогда какие на фуй у тебя 58 лет? Эй пердун свинорылый? Значит тебе пид 70!!! Тебя тогда ыщо в октябрятах у Партию взяли! Значит я правильно писал, шо ты ыщо у кукурузного диду Мыкиты на коленках восседал? Здорово я тебя со своими базами на майЭсКюЭле спымал, ты тварюга подлая этого совсем не ожидал, оттого так ты и злой на меня! А я же тебя, МРАЗЬ продажную, тогда ЧЕСТНО предупреждал - не ТРОЖЬ рассейских ежей з бобрами, не то поплатишься зубами!
Луна -2
две ипостаси Бога Януса -одна злая, другая -веселая, но дурная. Кому верить ?Моя бабушка говорила в таких случаях- выбирай сердцем..Ипостась Роджера мне больше нравится .чем веселая но глупенькая Леночка .Уж прости, пишу как есть .
е
так ты ж тут ПОСТОЯННО БРЕШЕШЬ.. и тебя на этом ПОСТОЯННО тут ловят... но ты ж тупая и до тебя это не доходит...
Елена
Тебе что не скажешь,ты не веришь,как с тобой разговаривать?по себе судишь.
е
ну давай расскажи о производстве боеприпасов..ЧТО создано на Украине за ВОСЕМЬ лет типа агрессии, когда наличие боеприпасов просто необходимо... про минометы типа Молот убившие украинских вояк в РАЗЫ больше чем противника тоже расскажи... ну??
ЛУНА -2
В таком случае -я тоже желаю вам здоровья и ..врать здесь поменьше- Здесь никогда не было дур ..
Елена
А там две ипостаси, немножко кощунственно,я святая и Роджер чёрт,вот ера выбрала меня, разве не ясно?