Обществоukr.mediaAug 16

Ці прості секрети щастя варто запозичити у дітей

У дітей можна вчитися відчувати щастя.

nk_hauz/p4oiAv77R.webp

Батьківське виховання — основа усього життя дитини, однак і дорослим є чому навчитися у дітей. Розповідаємо про п'ять простих секретів щастя, про які ми забуваємо у дорослому віці, інформує Ukr.Media.

У дитинстві ми були щасливими, вільними і могли практично усе. Як повернути собі віру у диво, щиру цікавість і бажання дивуватися, розбираємося у нашому матеріалі.

Бути собою

Здавалося б, що може бути простіше, ніж просто бути тим, хто ти є? Але дорослий світ певним чином обмежує нас — ми прагнемо дотримуватись правил, дотримуватися пристойності і справляти враження на оточуючих та сильно засмучуємося, коли цього зробити не вдається.

Подивіться на дітей, які грають на майданчику. Вони не завжди обіймаються і сміються. Хтось забирає у іншого іграшку, а хтось руйнує чийсь пісочний замок — усе як у дорослих, але діти є щирими у своїх проявах. Якщо їм хтось не подобається, то вони говорять про це відверто, але й симпатію вони висловлюють настільки ж відверто, оскільки це допомагає легше потоваришувати. Дорослі часто одягають маски і грають певні ролі, які не дають їм бути собою і домагатися власних цілей.

Створювати дива

Світ сповнений магії — потрібно лише придивитися і помітити це. "Спасибі", "пробач", "будь ласка" — прості чарівні слова, про які ми часто забуваємо. За допомогою них можна робити справжні дива — з кимось товаришувати, миритися і просто підіймати настрій собі та близьким людям.

Наша психіка влаштована таким чином, що ми бачимо навколо себе те, що є у нас самих — якщо вірити, що світ — це суцільні дива, так і буде. Нагадуйте собі про це частіше.

Не боятися робити те, що подобається

На перший погляд, діти здаються непослідовними, іноді неуважними і мінливими. Насправді вони концентруються лише на тому, що їх по-справжньому цікавить. Набрид мультфільм, гра або прогулянка — вони одразу шукають щось ще, що може їх захопити.

При цьому у дорослому житті деякі люди втрачають вміння проживати кожен момент із задоволенням. У нас з'являється безліч справ, які ми робити не хочемо, але повинні. Безумовно, ніхто не говорить про те, що можна закинути робочі обов'язки та іншу обов'язкову рутину, однак важливо навчитися закривати нудну книгу, йти з поганого кіно, лінуватися, перемикатися на нові інтереси і при цьому не картати себе за те, що ви кинули якусь справу, не закінчивши її.

Без сорому просити про допомогу

Бути дорослим — означає бути самостійним. Тому ми беремо на себе вирішення купи питань, звалюємо великий тягар турбот і боїмося з усім цим не впоратися. Для багатьох дорослих звернутися до когось по допомогу означає проявити слабкість — ми ніяковіємо, коли змушені потурбувати когось своїм проханням, побоюємося отримати відмову або викликати жалість.

Насправді люди готові нам допомагати. Згадайте, як у дитинстві ви не могли дістати печиво з верхньої полиці або зав'язати шнурки — ви не соромилися просити про допомогу, і дорослі легко її надавали. Це робило вас щасливішими, сильнішими та успішнішими. Дозволяйте собі іноді бути слабкими, не соромтеся просити про допомогу і дайте людям можливість підтримати вас у потрібний момент, не забуваючи при цьому відповідати їм взаємністю.

Пробувати нове

Діти бачать у небі не хмари, а казкових персонажів, курінь, що побудований з подушок — це замок, а звичайний браслет або камінь для них — справжній скарб. Дитячий світ настільки барвистий і захопливий, оскільки маленькі дослідники завжди готові до нових відкриттів.

Психологи рекомендують наслідувати приклад дітей і пробувати нове — страви, маршрути, хобі. Нові нейронні зв'язки у мозку дозволяють нам дивитися на світ більш масштабно, багатовимірно і з щирою цікавістю. Відвідайте музей або творчий майстер-клас, спробуйте приготувати екзотичну страву, відкрийте для себе новий жанр кіно або музики. Проявіть щиру цікавість до життя, і воно здивує вас у відповідь, подарувавши багато вражень і унікальних емоцій.

💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
ЭЙ Шмуля, мудак ты профашисткий! Ты хоть понимаешь шо твоей колонии кровожадных холтатых мартышек – полный пиСдец!!! И это уже бесповоротно!!! Никакого будущего у щеникакнывмырлых НЫМА!!! ЗОВСИМ НЫМА!!! А тильки будуть горы щирого гивна! «В России до 2035 года введут в строй 15 новых атомных энергоблоков…»!!! АЛЛЕ долбоэб - ПЯТНАДЦАТЬ!!! А у вас скики? НОЛЬ, да паны дадуть ыщо НОЛЬ – то получается скики - БИМОЛЬ! Чи оФуёл? Многие больные на голову неграмотные щирюки, наивно полагают, если к ни фуя, прибавить до фуя, то будэм житти бохато тай будэт полна добра щирая хата! А вот и дулю отсосите! Ещё Евклид казал – «К ни фуя нельзя прибавить ни хрена!» Тай цэ аксиома! Для тупых – цэ то, що ни требует доказательств! Ну як пример: Пропа_Хандон Шмуля_Елен - МУДАК! Отож!
Весёлый Роджер
ЭЙ Шмуля, мудак ты профашисткий! Ты хоть понимаешь шо твоей колонии кровожадных холтатых мартышек – полный пиСдец!!! И это уже бесповоротно!!! Никакого будущего у щеникакнывмырлых НЫМА!!! ЗОВСИМ НЫМА!!! А тильки будуть горы щирого гивна! «В России до 2035 года введут в строй 15 новых атомных энергоблоков…»!!! А у вас скики? НОЛЬ, да паны дадуть ыщо НОЛЬ – то получается скики - БИМОЛЬ! Чи оФуёл? Многие больные на голову неграмотные щирюки, наивно полагают, если к ни фуя, прибавить до фуя, то будэм житти бохато тай будэт полна добра щирая хата! А вот и дулю отсосите! Ещё Евклид казал – «К ни фуя нельзя прибавить ни хрена!» Тай цэ аксиома! Для тупых – цэ то, що ни требует доказательств! Ну як пример: Пропа_Хандон Шмуля_Елен - МУДАК! Отож!
Весёлый Роджер
Нет Шмуля, это говорит лишь о том, шо ты ШИЗОФРЕНИК с раз/дво/тро-ением личности. А По народному -просто пиСданутый продажный плешивый карлик-МУДАК. Снайпер ты наш сраковый! Палец то помыл - продажный хунтовский дэбил! "Елена 08 августа 2019 ….,я же тысячу раз говорила, Америка с нами и Запад тоже,а значит что?Это значит что деньги дадут,им это недорого, ещё напечатают,на фоне своих печатаний денег,..."
Гость
ООН выразил Зеле свою "озабоченность" этим вопросом...
ера
тююю...Елен...даже, если и ера...так полуЧаеЧЧа...и ты стукач?...БУу ЗНАТЬ...
Весёлый Роджер
«МЕДВЕДЧУК ДОМОВИВСЯ З РОСІЄЮ ПРО ЦІНУ НА ГАЗ В 175 ДОЛАРІВ, А ЗЕЛЕНСЬКИЙ КУПУВАТИМЕ В ЄВРОПІ ПО 900» Да по фую хлопцы, уси скачим та щенывмырло спиваем! Эуропа вже близко… стрибачем выше – побачим сортиры Варшавы та Парижу! Бандера, Шухевич, херои Украины! Панду Гэть! Смерть творогам! Рагульему роду - нима переводу! Экономика - это всё херня, главное это стрибачить више... Амэрыка з вами, з мудаками!
Весёлый Роджер
Мабутно ны так! А так: Еру дуру не узнал? А ты колготы ей стирал? Вона же була у разведки, та порвала труселя об ветки! Так що ..здуй да хаты, жидобандер пархатый! Хрю-Хрю та у стоило, у щирое гивно!