Обществоdip.org.ua13 янв.

Туристам дані поради, як побороти страх перельотів

nk_hauz/2my4yd1nR.webp

70 відсотків людей, що сидять в салоні, відчувають страх польоту, 87 відсотків дорослих старше 20-25 років відчувають тривогу при авіаперельотах, 15 відсотків страждають від панічних атак навіть при думці про політ. Причини страху можуть бути різними, але найчастіша – неможливість контролювати ситуацію. Яким би не був цей страх, він може по-справжньому зіпсувати чудову відпустку, і це в кращому разі, а в гіршому – відпустка може просто не статися. Спільно з сервісом підбору дешевих авіаквитків DIP Travel ми підготували кілька простих порад для тих, хто боїться літати.

Майже всі люди відчувають під час польотів якийсь дискомфорт і занепокоєння, але ці неприємні емоції ще не можна назвати страхом перед польотами. Справжній страх перед польотом змушує людину уникати перельотів, і якщо переліт неминучий, то під час нього нерви в людини будуть межі. Також дуже часто люди плутають аерофобію з іншими фобіями, наприклад, клаустрофобією, акрофобією (боязнь висоти), острахом невідомості та неможливості вплинути на подію. Всі ці страхи у людей виникають через незнання причин того, що іноді відбувається під час польоту: це може бути закладання вух, табло, що раптово тривожно спалахує, з проханням пристебнути ремені, без пояснення причин або змін конфігурації крила. Якщо ви зрозумієте, з чим пов’язані ці моменти, ваш страх зникне.

Літаки – найпопулярніший, найпоширеніший і найкомфортніший спосіб пересування у сучасному світі. Авіаперельоти дозволяють максимально швидко переправитися з пункту А до пункту Б. Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA) підраховує, скільки інцидентів відбувається щорічно у сфері пасажирської авіації. Потім ця кількість співвідноситься з подіями на інших видах транспорту. Так ось уже не перший рік літак називають найбезпечнішим транспортом. Переконатись у цьому вам допоможе статистика. Тільки уявіть, що кожної секунди в повітрі перебуває до десяти тисяч літаків. Щодня по всіх країнах світу відбувається понад 50 000 рейсів. За один рік літаками пролітає понад 5 мільярдів пасажирів, а в катастрофах за цей час гине в середньому 300 людей. Це означає, що ймовірність загибелі при польоті -1 із 12 000 000.

nk_hauz/IXVSsdJ7g.webp

Ще один добрий засіб для того, щоб зрозуміти, що в авіації все продумано, а безпеці пасажирів відводиться найважливіше місце – це заглянути на сайт flightradar24.com. Тут у реальному часі можна побачити всі літаки, які зараз перебувають у повітрі. Майже кожної секунди хоча б один сідає і злітає. І жодних подій.

Щоб позбавитися почуття страху, подумайте про те, що серйозні авіаперевізники роблять все, щоб збільшити рівень безпеки польотів. Вони постійно оновлюють парк літаків, набуваючи безпечних моделей, що пройшли через усі можливі перевірки. Багато хто з них має дубльовану систему, а це означає, що при відмові одного двигуна літак може легко летіти на іншому, а пасажири цього навіть не помітять. До того ж пілоти проходять серйозну підготовку, зокрема психологічну, а тому завжди врівноважені та зібрані.

Якщо вірити статистиці, виходить, що шанс загинути дорогою в аеропорт набагато вищий, ніж у літаку. Але, навіть знаючи це, ми все одно боїмося. Боїмося вже хоча б тому, що не розуміємо, як ця величезна машина може триматись у повітрі.

Вивчіть корисну інформацію, почитайте про основи аеродинаміки або попросіть когось із знаючих людей вам пояснити. Боїтеся, що під час турбулентності літак розвалиться у повітрі? Дізнайтеся, що таке турбулентність.

Перед польотом завантажте зручну та корисну програму SkyGuru на телефон. Його розробив професійний пілот та фахівець із роботи з людьми, які бояться літати. Програма допомагає зрозуміти, що відбувається з літаком у конкретний момент. Інформація завантажиться на ваш смартфон до польоту, і ви зможете будь-коли подивитися, де саме знаходитесь, і дізнатися, як погода за вікном впливає на літак. Програма може навіть розпізнавати різні звуки в салоні літака і пояснювати їхнє походження, а також дає користувачеві корисні поради.

Поспіх – це фактор стресу

Щоб не переживати ще й через можливе запізнення, краще розраховуйте час так, щоб все встигати. В ідеалі завжди приїжджайте в аеропорт наперед. Таким чином, ви застрахуєте себе від зайвих переживань і збережете сили для польоту.

Виберіть собі місце подалі від ілюмінатора

Особливо якщо боїтеся ще й висоти. Хоча деяким, навпаки, це допомагає спостерігати за тим, що відбувається за бортом: крило не відвалилося, диму немає, отже, все гаразд. Це створює ілюзію контролю та допомагає заспокоїтися.

Не пийте напої з кофеїном

Кофеїн підвищує нервозність та зневоднює організм. Кава, енергетики і навіть зелений чай – шлях до того, що серце стане битися ще сильніше і ви доведете себе до панічної атаки. Пийте просту воду, це допоможе вам розслабитися та позбавити організм від зневоднення.

У жодному разі не слід вживати спиртні напої, навіть для хоробрості

Адже багато хто думає, що це допомагає заглушити страх, але це не так. Дія алкоголю може бути зворотною, і страх може тільки збільшитися.

Дихайте правильно

Як тільки ви відчуваєте напад страху, починайте дихати глибоко та повільно. Вдихайте через ніс і якомога спокійніше видихайте через рот. Зосередьтеся на диханні, уявляйте, як із повітрям ви випускаєте з організму всі страхи та тривоги. У кращому випадку ця вправа допоможе вам заснути.

Створіть собі почуття домашнього затишку

У салоні одягніть зручний одяг, капці, попросіть у стюардеси ковдру та подушку. Попийте теплого чаю, з’їжте шоколадку або будь-які інші ласощі, які вам подобається. Прийміть максимально зручну позу та увімкніть у навушниках спокійну музику: наприклад, звуки природи. Почитайте книгу, подивіться фільм на планшеті або уявіть країну, в яку ви летите. В ідеалі все це має допомогти вам, якщо не заснути, то хоча б розслабитися і заспокоїтися.

Пам’ятайте, що головне – це ваше внутрішнє сприйняття та погляд на проблему польотів. У більшості випадків ми можемо контролювати всі наші емоції та страхи. Тому, сідаючи в крісло літака, пам’ятайте, що ви вибрали найбезпечніший і найшвидший спосіб пересування на планеті.

💬 Последние комментарии
Ё
Вы не понимаете - это другое...
Елена
Не знаю сифона и других нехороших болезней не было у меня,то у Роджера небось "Букет Молдавии" таких болезней,а динамит себе в жопу болезный засунь, пусть там посидит.
Луна -2
Ленок- сифак сейчас лечится двумя уколами в задницу.Давай лучше что -то взрывоопасное например -динамит в задницу.....Сразу одним махом всех диверсантов убьешь .
Елена
То не я,то майданутые рАгули виноваты, они порождение роджеров,потому что за боХатством европейским побежали,а на самом деле, Америка главное, Европа на второй позиции,у Роджера под мостом на Мальте третья позиция,коленно-локиевая, видишь что номударственное регулирование цен,это хорошо,а что Роджер говорил?что государственное регулирование это очереди, дефицит и голод,на время можно, пусть устаканится, молодцы в руководстве сидят,кумекают ,а Роджер нет,ибо дуб дерево,дебил
Золотарь
При всем оружии - это в коленно-локтевой? А АКМ - это деревянный вибратор?))) Да-а-а... Ну знаю даже встанет ли на такое говно как ты... Может желто-синие трусы поменяешь на кружевные?
Антиелена
Тут вот новая тема. Ленка-целка-белка-зрелка, давеча подлизнула сывочолому крыголаму и клоуну на рояле. Сказала, что они умею управлять страной. А тут Кабмин Украдины принял решение ввести государственное регулирование цены на хлеб. И это при рекордном урожае в 2021 г. Да, доля продовольственной пшеницы меньше чем в прошлом с/х году, но все равно на внутреннее потребление хватало. При этом на экспорт продали почти всю продовольственную пшеницу, а вопросы продовольственной безопасности страны не волновали практически никого. Этому способствовало и снижение ставки по НДС у первичного производителя с 20% до 14%. Т.е. переработчики покупая пшеницу у производителя, получают кредит по НДС 14%, а обязательства при реализации хлебо-булочных изделий 20%! А выигрыше экспортеры, в т.ч. американские зернотрейдеры, поскольку переработкой и созданием добавочной стоимости здесь не занимаются. В РФ хоть пошлины экспортные вводят уменьшая вывоз. Вот это, бля, умение управлять страной! Сука ты Ленка-дура-белка и такие как ты, дура и мразь майданушная!
СТЕСНЯЮСЬ СПРОСИТЬ...
Как там трупчинов? Окопы роет под куевом, или надеется на мобилизованных украинских женщин?