Обществоwww.epochtimes.com.uaJun 21

Творче хобі робить нас щасливими та лікує хвороби

В'язання, шиття, прикрашання тортів та інші подібні творчі заняття — чудовий спосіб поліпшити самопочуття, не вдаючись до ліків. Як це працює і чому процес, під час якого ми створюємо щось своїми руками, корисний для здоров'я, читайте далі.

nk_hauz/-makvwk2ec-eixji7vlx.jpg

Останні дослідження показують, що процес створення чогось своїми руками, який також називають словом «крафтінг», дуже корисний для психічного здоров'я.

Стан, у який людина входить під час в'язання, порівнюють із медитацією. Майстер в'язальної терапії Бетсан Коркхіль (Betsan Corkhill) провела онлайн-опитування 3455 в'язальниць. Більше половини з них повідомили, що відчували себе «дуже щасливими» після в'язання. Багато хто з них брався за роботу спеціально, щоб розслабитися і зняти стрес. Ті, хто в'язали частіше, говорили про значне розумове і емоційне полегшення.

nk_hauz/-makvwkdqhddv2zw9tuq.jpg

У огляді від 2017 року благодійної компанії Knit for Peace було проаналізовано декілька досліджень, у яких говорилося про користь в'язання для здоров'я.

«Існує величезна кількість досліджень, які показують, що в'язання корисне для фізичного і психічного здоров'я, уповільнює початок деменції, бореться з депресією та відволікає від хронічного болю, — йдеться в огляді. — Це діяльність, якою можна займатися до глибокої старості. Вона допомагає подолати ізоляцію і самотність, які досить часто відчувають люди у старості. Це те, що можна продовжувати робити, навіть коли падають зір та сили».

Невже тільки робота зі спицями і ниткою дає такий ефект? Звичайно, це не так. Нейробіологи вивчають інші форми креативності та вважають, що корисна будь-яка творча діяльність (наприклад кулінарія, малювання, фотографія, музика та навіть розгадування кросвордів).

nk_hauz/-makvwh_dt8j0b7qcegu.jpg

Творчість — ліки на всі випадки життя

Коли ми виявляємо творчий підхід, наш мозок починає виробляти дофамін — природний антидепресант. Творчість, що допомагає зосередити увагу, — це нелікарський спосіб завжди мати гарний настрій. Вчені уже вивчають зв'язок між залученням у творчу діяльність та здатністю зменшувати помірні когнітивні порушення, пов'язані зі старінням.

Створення чогось своїми руками може полегшити депресію: крафтінг задіє частини мозку, які використовуються все рідше і рідше в нашому світі сучасних зручностей.

Дослідження, проведене автором «Lifting Depression» і нейробіологом Келлі Ламберт, показує сильний зв'язок між фізичною роботою і хорошим самопочуттям.

«У наш сучасний вік, коли найглибші думки можна прочитати у "Твіттері" протягом пари хвилин за вечерею, розігрітою в мікрохвильовій печі, саме крафтінг змушує мозок працювати. Успіхи у творчій роботі приносять задоволення і "впорскують" коктейль нейротрансмітерів, у який входять дофамін, ендорфіни і серотонін», — пише Келлі.

Вчені впевнені, що якщо ви шукаєте спосіб поліпшити своє психічне здоров'я, то в цьому вам може допомогти творче заняття.

Можливо, пора замінити безглузде сидіння перед телевізором або перегляд новин у соціальній мережі чимось кориснішим. Тим, що подобається саме вам, розвиває навички, відкриває нові можливості і приносить задоволення.

💬 Последние комментарии
Морж
А как я, простой гражданин Украины, могу повлиять на тех кто выдвигает кандидатуры в депутаты, президенты ? Как народ на это может повлиять ?! ...то холопов – Зеленских и Порошенок - к политике народ и близко бы не подпустил… Чо ты мелешь ?!
Антиелена
А у Пиндосии твоей сколько, дура ты майданутая? Забыла про то, что они вообще перестали публиковать данные о ВВП, потому что минус у них? А ты, сука, я вижу Президента слушаешь?!)) Правильно, тебе полезно! А касательно прошлого какие уроки ты, бездарь, извлекла из истории Украдины? А я тебе скажу. Вся история Украдины - это история передела собственности. Подчеркиваю, передела, а не создания! Ты бы лучше на курсы какие сходила что ли! ТП!
Антиелена
О, как задевает, говно ты безмозглое! Это ты пи@дишь как Троцкий, научись хоть по буквам на клавиатуре попадать. Сразу видно, что мозг продала вместо почки! Это ты в сети такая смелая, мразь майданутая? Пи@дуй сортиры мыть у гейропу, это все что ты умеешь.
наблюдатель
И антинародное властвование проводит военную операцию против жителей Донбасса, которые отказались признавать итоги государственного переворота. А кто выступает против Донбасса (Донецка и Луганска), кто вредит Донбассу (Донецку и Луганску), тот враг поганый, мерзкий для мирных людей, жителей Донбасса (Донецка и Луганска).
ЦЕ пропаганда!
УПС
Гость
Дожили. А управление МКС, а также координация всех космических программ находятся в руках США. При этом в Штатах на законодательном уровне закреплено, что все космические объекты, в т.ч. Луна, Марс и другие, находятся в американской юрисдикции.
гвоздь
...