У 2020 році Нацбанк продав понад 3 млн пам'ятних монет
Обществоhromadske.ua8 дней назад

У 2020 році Нацбанк продав понад 3 млн пам'ятних монет

Минулого року Національний банк України продав понад 3 мільйони пам'ятних монет за понад 128 мільйонів гривень. Ще майже 30 мільйонів гривень за продаж нумізматичної продукції вдалося отримати з початку 2021 року.

Про це з посиланням на Нацбанк пише «Радіо Свобода».

Усього за 2020 рік НБУ продав на внутрішньому ринку 3,12 мільйона пам’ятних монет, зокрема: 960 золотих, 47 340 срібних, понад 725 тисяч монет із недорогоцінних металів та ще майже 2,4 тисячі монет зі сплаву на основі цинку.

За всі ці монети загалом Нацбанк отримав 128,3 мільйона гривень.

Водночас від початку 2021 року Національний банк реалізував ще 344,85 тисячі монет на загальну суму 27,18 мільйона гривень.

Нацбанк зазначає, що прибуток від реалізації пам’ятних монет України повністю включається спочатку до «прибутку до розподілу» самого банку, а після цього повністю перераховується до державного бюджету України.

Пам'ятні монети є своєрідним інвестиційним продуктом: вони мають художню цінність. карбуються з дорогоцінних і недорогоцінних металів обмеженими тиражами, а тому їх ціна вища за номінальну вартість. Такі монети виготовляються на Банкнотно-монетному дворі Національного банку України, а придбати їх може кожен. Є кілька способів: через інтернет-магазин, каси банку та банки-дистриб’ютори («Ощадбанк», «Укргазбанк», «РадаБанк», «ТаксомБанк»).

Написать комментарий