У 45% житла в Україні жодного разу не проводили капітальний ремонт
Обществоhmarochos.kiev.ua25 августа 2020

У 45% житла в Україні жодного разу не проводили капітальний ремонт

В Україні капітального ремонту ніколи не проводили у майже 45% житла, повідомляє ВВС News Україна. Зокрема, інфографіка свідчить, що не ремонстувалися майже половина будинків, зведених у 1970-80-х роках.

Водночас, за даними Міністерства розвитку громад та територій, на січень 2020 року кількість аварійних і зношених будинків не перевищує 1% від загальної кількості будинків – як багатоповерхових, так і приватних, як у містах, так і в селах.

Майже три чверті містян живуть у будинках, збудованих у 1960-80-х роках. Ще 15% мають житло, зведене до 1960-х. Кожна десята родина мешкає у відносно новому житлі, збудованому за роки незалежності.

2006 року було ухвалено закон, за яким рішення про проведення комплексної реконструкції житла ухвалюють органи місцевого самоврядування, вони ж затверджують відповідні програми. Проте масштабних прикладів застосування цього закону наразі немає.

Директор «Інституту міста» Олександр Сергієнко вважає, що за нормальної експлуатації старе радянське житло немає потреби зносити. Хоча вважається, що «хрущовки» вже відслужили своє, адже були попередньо розраховані на 60 років, насправді, на думку експерта, може служити довго, якщо за ним доглядати. Те саме стосується і багатоповерхівок 70-80-х років.

Доглядати за будинком мають його власники або управителі – тобто власники квартир і нежилих приміщень, які об’єднуються у ОСББ, ЖБК тощо.

«І держава, і органи місцевого самоврядування повинні мати програми, які допомагатимуть співвласникам», – ввважає Тетяна Бойко, координаторка житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі «Опора». Допомога може здійснюватися через відшкодування частини тіла кредиту, відсоткової ставки чи співфінансування окремих заходів.

Окремі позитивні приклади такого підходу є поки в одній галузі – модернізації будинків за програмою «теплих кредитів» та через гранти Фонду енергоефективності, який фінансується за рахунок коштів з бюджету, фінансової підтримки ЄС та уряду Німеччини та у співпраці з IFC.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
мм
ого
мм
"новичек"?))
мм
пообещали поддержку?
Михель Гофман
Эта статья написана автоматом или у нее есть автор?
zpua
Браво, автор!
Весёлый Роджер
Да щож вин брэшэ як клятый москаль! Какой на хрен Европы – нЫ – лучшей командой Свита! А ыщо и усей Вселенной! Уже будэ у Куёву, зараз писли открытия Хыперлупы, откроется Перший щирый межХалактичный турнир с командой xoxлoпитеков с Кассиопеи, вже можно прикуповувати билеты. Они вже продаются на выставке ослов и баранов. Не упустите ваш шанс.
Весёлый Роджер
Чоловику без имени на ПРИМЕТКУ! Звиняй нЫшановний, но место профессио_анального обсеральщик уже тут занято и давно. Почти четыре года, тут обсерает всех Шмуля_Елен, это старый прапор трансвестит, у жиночий труселях до колен. Так он, также любит как ты – взять и обосрать с головы для ног, не приводя цитат, да и вообще ничего не приводя, а просто как ты взять и написать – «ПОСТОЯННО ПЕРЕВОДИШЬ СТРЕЛКИ, ХАМИШЬ БЕЗУДЕРЖНО,» - ну а шо, форум он всё стерпет. Мабуть кто и поверит в твою клевету. Ту-ту, а поезд швидкий вже тю-тю. Да и про интеллект, ты тут всё меня оскорблял, так вот, писать заглавными буквами – это вообще- то моветон, ну или это комплекс мании величия у дэбила. Принимая ввиду твой низкий интеллект, провожу дистанционный ликбез. Алле, увага, расслабься!!! Безкоштовний!!! Так вот, Слева (это то, что не справа!) на клавиатуре, выше клавиши Shift, есть клавиша Caps Lock. И если на неё ОДЫН раз нажать, то погаснет лампочка зэлэна справа и не будешь ты писать как идиот весь текст большими буквами. Ок? Чую шо на дэбила попал – поновляю – ОДЫН раз! Ну давай, Сало тильки не роняй, а шо ны зъыил – то сховай!