Обществоwww.ukrinform.ua18 июл.

У Бабиному Яру створять інноваційний музейний комплекс

nk_hauz/-meqighq4df24k07ncdq.jpg

Задля відновлення пам'яті про трагічні події, які сталися в Бабиному Яру 80 років тому, в Україні ведуться роботи над створенням інноваційного музейного комплексу.

Як передає Укрінформ, про це в ефірі телеканалу "Дом" розповів генеральний директор Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" Максим Яковер.

За його словами, для роботи запросили найкращих фахівців з України та з усього світу - вони вже створюють меморіал.

"Якщо ви прийдете на цю територію, то ви вже побачите кілька об’єктів, зокрема меморіальну синагогу, яку ми зробили зі швейцарським архітектором Мануелем Херцем, інсталяцію "Дзеркальне поле". Ми досліджували місця розстрілів, і там є фотографії в монокулярі. Ви побачите, який вигляд мала територія на другий день після розстрілів. Ми зробили інсталяцію, присвячену Куренівській катастрофі, й ви побачите відео, яким чином Радянський Союз знищував пам’ять про цю подію, і що сталося згодом", - розповів Яковер.

Крім того, додав він, до 80-х роковин трагедії готується великий об'єкт з художницею Мариною Абрамович: "Ми його плануємо відкрити 6 жовтня. Також цьогоріч ми відкриємо меморіальний об’єкт "Курган". По суті, це перший музейний простір за 80 років, який розповість в досить інноваційній формі про те, що сталося 29-30 вересня 1941 року".

Яковер пояснив, який вигляд це матиме.

"Наприклад, у нас зараз є аудіокнига. Ви завантажуєте застосунок "Бабин Яр", берете навушники і 40 хвилин гуляєте маршрутом, де в досить цікавій формі відбувається розповідь не просто про події Бабиного Яру, а про те, що відбувалося тоді в Парижі, що відбувалося в Нью-Йорку, що відбувалося в Москві. Таким чином слухач отримує загальну картинку, але форма подачі всього цього - не суха. Це не нудний гід, якого хочеться швидше позбутися", - пояснив гендиректор.

Як приклад інноваційного об'єкта він навів синагогу.

"Євреї - народ книги. І вона зведена у вигляді книги, яка фізично відкривається. Вона розписана орнаментами, що використовувалися в синагогах Західної України, які знищили нацисти. А якщо подивитися на небо, яке розписане квітами, виявиться, що це положення зірок, яке було 29 вересня 1941 року. Ми збирали дерево з усієї країни, це 100-200-річні дуби. Ми його збирали, щоб усі частини України змогли взяти участь у створенні цієї меморіальної синагоги. Щоб з’єднати минуле і теперішнє", - розповів Яковер.

Іще один дуже цікавий, за його словами, об'єкт - "Дзеркальне поле".

"Це 10 колон у формі зрізаних дерев життя, які зроблені з дзеркальної сталі. Вони розстріляні кулями такого ж калібру, який використовували нацисти під час Другої світової війни. Вони звучать, вони світяться, вони промовляють імена. У цих колонах відбиваєшся ти, небо, зірки. Місце, в якому ти можеш щось відчути. Це дуже важливо", - резюмував генеральний директор Меморіального центру.

Як повідомлялося, з нагоди 80-х роковин початку масових розстрілів у Бабиному Яру Національний історико-меморіальний заповідник "Бабин Яр" працює з МКІП над спільною програмою заходів.

💬 Последние комментарии
Елена
В нашем беспокойном мире всё может быть.
Елена
Горбачев и Ельцин кумиры Роджера.
Вася
Что то я очкую
РаДар
Три урода и предателя интересов народа! Вечный позор и анафема! Им и их продажным "элитам"! Такие же уроды сейчас занимаются закабалением людей, фашизацией режима правления, проводя насильственную вакцинацию! Это они устраивают диверсии и аварии на шахтах и предприятиях! Это они уничтожают образование, культуру и историческое наследие предков! Это они паразитируют на труде других, презирают и унижают тружеников! Верные слуги Запада, они ни перед чем не останавливаются, и готовы предавать и продавать свою страну и народ! ВРЕМЯ ИХ ВЫШЛО! Они не уйдут от справедливого гнева людей и Божьего Суда! Пусть так и знают!
Елена
В Америке всё есть,в большом количестве.
Елена
У Нуланд наверное разведданные есть,она не с потолка такое взяла.
Елена
Тупые долго на войне не живут,там все долго не живут, тупых убивают первыми.