Обществоwww.ukrinform.uaJul 18

У Бабиному Яру створять інноваційний музейний комплекс

nk_hauz/-meqighq4df24k07ncdq.jpg

Задля відновлення пам'яті про трагічні події, які сталися в Бабиному Яру 80 років тому, в Україні ведуться роботи над створенням інноваційного музейного комплексу.

Як передає Укрінформ, про це в ефірі телеканалу "Дом" розповів генеральний директор Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" Максим Яковер.

За його словами, для роботи запросили найкращих фахівців з України та з усього світу - вони вже створюють меморіал.

"Якщо ви прийдете на цю територію, то ви вже побачите кілька об’єктів, зокрема меморіальну синагогу, яку ми зробили зі швейцарським архітектором Мануелем Херцем, інсталяцію "Дзеркальне поле". Ми досліджували місця розстрілів, і там є фотографії в монокулярі. Ви побачите, який вигляд мала територія на другий день після розстрілів. Ми зробили інсталяцію, присвячену Куренівській катастрофі, й ви побачите відео, яким чином Радянський Союз знищував пам’ять про цю подію, і що сталося згодом", - розповів Яковер.

Крім того, додав він, до 80-х роковин трагедії готується великий об'єкт з художницею Мариною Абрамович: "Ми його плануємо відкрити 6 жовтня. Також цьогоріч ми відкриємо меморіальний об’єкт "Курган". По суті, це перший музейний простір за 80 років, який розповість в досить інноваційній формі про те, що сталося 29-30 вересня 1941 року".

Яковер пояснив, який вигляд це матиме.

"Наприклад, у нас зараз є аудіокнига. Ви завантажуєте застосунок "Бабин Яр", берете навушники і 40 хвилин гуляєте маршрутом, де в досить цікавій формі відбувається розповідь не просто про події Бабиного Яру, а про те, що відбувалося тоді в Парижі, що відбувалося в Нью-Йорку, що відбувалося в Москві. Таким чином слухач отримує загальну картинку, але форма подачі всього цього - не суха. Це не нудний гід, якого хочеться швидше позбутися", - пояснив гендиректор.

Як приклад інноваційного об'єкта він навів синагогу.

"Євреї - народ книги. І вона зведена у вигляді книги, яка фізично відкривається. Вона розписана орнаментами, що використовувалися в синагогах Західної України, які знищили нацисти. А якщо подивитися на небо, яке розписане квітами, виявиться, що це положення зірок, яке було 29 вересня 1941 року. Ми збирали дерево з усієї країни, це 100-200-річні дуби. Ми його збирали, щоб усі частини України змогли взяти участь у створенні цієї меморіальної синагоги. Щоб з’єднати минуле і теперішнє", - розповів Яковер.

Іще один дуже цікавий, за його словами, об'єкт - "Дзеркальне поле".

"Це 10 колон у формі зрізаних дерев життя, які зроблені з дзеркальної сталі. Вони розстріляні кулями такого ж калібру, який використовували нацисти під час Другої світової війни. Вони звучать, вони світяться, вони промовляють імена. У цих колонах відбиваєшся ти, небо, зірки. Місце, в якому ти можеш щось відчути. Це дуже важливо", - резюмував генеральний директор Меморіального центру.

Як повідомлялося, з нагоди 80-х роковин початку масових розстрілів у Бабиному Яру Національний історико-меморіальний заповідник "Бабин Яр" працює з МКІП над спільною програмою заходів.

💬 Последние комментарии
999999
уКРАИНА СТРУХНЯВИЛА ИЗ НУТРИ ИЗ ЗА КОРОЕДОВ В ВЛАСТИ.тЧТО БЫДУТ РАСТАСКИВАТЬ ЕЁ ТЕРИТОРИЮ ЭТО ПОНЯТНО.уЧАСТЬ НАРОДА В ГИПНОЗЕ НАЦИОНАЛИЗМА ПЛАЧЕВНА.
Вася
От какой партии депутат, писатели, блин!
антиМакс
Петрухес, тебя уже выпустили из больницы?
гость
ну, как бы да, но есть нюансы. Почитав для разнообразия "Х..вый Житомир" имхо не был бы так уверен, что там найдётся такой себе активист-олигархист, который подпадает под "закон гопстоп-олигарх". Разве только мабуть в Бердичеве парочку завалялось. цитата из того самого "х..вого житомира" - ... В 2017 році була створена Агенція регіонального розвитку Житомирської області, яку заснували облдержадміністрація та обласна рада, її керівником – хедхантером, який залучатиме інвестиції в область, став Артем Сачук. Влітку 2020 року у нього закінчився контракт, Артем Сачук звільнився з посади керівника Агенції, втім інвестиційний напрям не полишив і зараз займається цим, але вже в Києві. Чи приваблива Житомирська область для іноземних інвесторів та що вони очікують від місцевої влади, чому деякі великі проєкти так і не були реалізовані, скільки треба виділяти з місцевого бюджету на розвиток індустріальних парків і на що скаржаться місцеві інвестори – відповіді на ці питання читайте в інтерв’ю Житомир.info з Артемом Сачуком. - Де ви працюєте зараз? - Я працюю в Офісі реформ Кабінету Міністрів України. Це консультаційно-дорадчий орган, який за посадою очолює Міністр Кабінету міністрів України. Моя позиція – старший проектний менеджер за напрямком інвестиційний клімат та економічне зростання. Також я є радником Міністерства розвитку громад та територій по проєкту «Розвиток мережі індустріальних парків в Україні» - Якщо по десятибальній шкалі оцінювати інвестиційний клімат, то скільки балів отримає Житомирська область? - «Трієчку» поставимо. - Чому так мало? - Я теж інвестор. Рік тому ми в Житомирі відкрили приватний садочок, і можу сказати, що вести бізнес досить важко. І це не лише на Житомирщині, а й в Україні. ..." - конец цитаты. Так шо, как говорится "не всё что вышло з Бердичева попадает в Житомир, некоторые таки оказываются в Киеве".
е
Я не обращаю внимание, у меня тоже полно опечаток, а западенский вариант мовы вообще ближе к полякам и венграм...там вообще жуть, мало имеющая общего с классическим украинским (полтавским)
гость
Абы что, лишь бы науку не развивать. Роскосмосы были орбитальными таксистами, но коварный и подлый Маск у них и эту нишу отобрал. Теперь роскосмос хотят переделать в космический театр - уже прогресс. А есть в планах следующий логичный шаг - создание "первой в мире" космической киностудии с космическими сериалами по космическим ценам? Предлагаю кошерное название "космовуд", патентуйте пока янки не забили приоритет.
Мир Вашему дому
Украинских активистов,что требуют отловить "виновных" и наказать,сослать на шахты уголь добывать,а то его сейчас сииииильно не хватает. Эти активисты не там активничают! С каких пор они начали считать русских и украинцев разными народами? Да,мы один народ,что в этом такого ужасного??? Зачем сеять вражду??? Всегда сила была в объединении,а не в розни.