У чоловіків виникають проблеми зі сприйняттям через цифри
Обществоzdorovia.com.ua08 июля 2020

У чоловіків виникають проблеми зі сприйняттям через цифри

Цікавий випадок описали неврологи з Університету Джонса Хопкінса.

У чоловіка відключається сприйняття при вигляді цифр. Науковці спостерігали пацієнта з дегенеративним захворюванням мозку, атрофією в корі і базальних гангліях. У чоловіка виявлялися м'язові спазми і розлади пам'яті. Це стандартний перебіг хвороби, нічого незвичайного.

Дивацтва почалися, коли чоловікові показали цифри і попросили їх назвати. З'ясувалося, що "0" і "1" пацієнт прекрасно розрізняє і називає, але починаючи з цифри "2" почалися "спагетті". Навіть, коли чоловіка просили намалювати те, що він бачить, він зображував місиво різнокольорових ліній і цяток.

Мало того, якщо вирізану з паперу цифру поміщали на який-небудь предмет, підкладка зникала для пацієнта. А слова, вписані в цифри пропадали, хоча чоловік вміє читати.

На думку вчених, це цікавий випадок, коли в мозку роз'єднані сприйняття і розпізнавання. Наприклад, якщо людина бачить, наприклад, цифру "5", її мозок сприймає, це як цифру. Далі, мозок повинен обробити інформацію і розпізнати, що це за цифра. У нашому прикладі - "5". У випадку, описаному університетськими медиками - якась абстракція.

Написать комментарий