Обществоchasdiy.org3 февр.

У Державній екологічній інспекції назвали найзасміченіші області України

nk_hauz/-msbvf58hhajcchoyvjp.jpg

Минулого року українці завдали довкіллю збитків на 100 мільйонів гривень через те, що неправильно поводилися з промисловим та побутовим сміттям.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Минулоріч підприємства та приватні особи засмітили відходами довкілля та завдали збитків на понад 100 мільйонів гривень. Таку цифру на особистій Facebook-сторінці оприлюднив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

За минулий рік Держекоінспекцією було виявлено 2144 безхазяйних сміттєзвалищ на території України. З них лише приблизно 60 % ліквідовано за приписами ДЕІ“, — прокоментував ситуацію Мальований.

За його словами, найзасміченішими виявилися Харківська та Херсонська області. На їх територіях нарахували 451 та 220 сміттєзвалищ. 

Проблеми з несанкціонованими сміттєзвалищами та з порушеннями правил поводження з відходами тривають й у новому, 2021 році. Так, у січні екоінспектори оштрафували комунальників Київщини за сміттєзвалище на 7 млн гривень. Йшлося про Кагарлицьке КП “Міськрембудсервіс”, яке зобов’язали компенсувати збитки за невиконання низки приписів, зокрема, щодо поводження з відходами.  

А днями в місті Дніпро натрапили на звалище мішків із масками та шприцами. За правилами утилізації таке сміття сортується у спеціальні місткості, знезаражується й утилізується з дотриманням усіх норм у спеціально відведених для цього місцях шляхом спалювання. Але не викидається просто на землю в доступних для людей місцях, особливо, там, де бувають діти.