Обществоvechirniy.kyiv.uaOct 28

У Києві відкривається павільйон Тбіліського архітектурного бієнале

nk_hauz/-mkicfbtxlox4gjjc1xc.jpg

У cтолиці пересувна виставка робіт учасників Тбіліського Архітектурного Бієнале демонструватиметься у 13-му Павільйоні ВДНГ.

Другий Тбіліський архітектурний бієнале під назвою «Що у нас спільного» досліджує поняття спільного в індивідуалізованих і фрагментованих суспільствах постсоціалістичних країн. Після розпаду Радянського Союзу нашим державам довелося пройти болючий процес трансформації від планової до ринкової економіки – і ці економічні зміни відобразились на культурних нормах міст і на їхніх структурах. Колись «колективне» суспільство стало дуже індивідуалізованим, спроєктовані міські простори перетворилися на транзитні шляхи з прагматичною функціональністю. Учасники ТАБ працювали з кількома шарами простору: досліджували внутрішнє та зовнішнє, матеріальне та уявне, через осмислення значення трансформаційних процесів та їхніх наслідків на спільний простір.

nk_hauz/-mkici4glooq1p3aaxai.jpg

У 2020 році розпочалася реконструкція Павільйону 13. На базі павільйону створять культурну інституцію, одним з кураторських фокусів якої буде архітектура. У павільйоні буде показаний архів UNDERSTRUCTURES Анни Рябової та Дмитра Міхєєва. Анна та Дмитро, практикуючі архітектори, почали досліджувати предмети, які робітники майстрували власноруч прямо на об’єктах. Вони фотографували ці меблі, а також просили майстрів розказати чому та для чого вони їх створювали. Ці історії та об’єкти започаткували архів.

Склад учасників: Anna Riabova та Dima Miheev: UNDERSTRUCTURE (UA), Center for Spatial Tech: Networked Homes (UA), KUMBIMA: The Collection of Thoughts (AL/DE), Poligonal: Queering Common Spaces (DE), EASA Ukraine: We.City (UA), Aleksandra Zawistowska, Anna Nauwaldt, Stasia Budzisz: Dostroyka (PL), millonaliu: Earthmovers (NE).

nk_hauz/-mkici9rtp0-z4kzxnpq.png

Всіх відвідувачів павільйону забезпечать антисептиком і захисними масками.

nk_hauz/-mkici5y9fe0retg841d.jpg

Напередодні відбулася презентація фізичного об’єкта бієнале – спільного проєкту Дани Косміної та Миколи Рідного «Готель, пансіонат, санаторій та їхні кімнати біженців». Автори досліджували історії радянських готелів і санаторіїв, які прийняли переселенців з Абхазії та Донбасу. Ці споруди, забуті та застряглі у приватизаційних хвилях, перетворилися на сліпі плями у своїх містах після переходу до неоліберальних реалій. З початком воєн занедбані радянські санаторії й готелі заселили біженці, які опинилися у такій самій сліпій зоні соціуму.

nk_hauz/-mkici5ij4nlcrb9p1jh.jpg

Дана Косміна відтворила кімнату з готелю «Іверія» у Тбілісі, в якому жили переселенці до 2005 року. За уряду Міхеїла Саакашвілі «Іверію» зруйнували та пізніше звели на його місці мережевий готель. Інсталяція реконструює діалог між архітектурним простором і побутом колективного житла, який створили переселенці в готелі. Інсталяція доступна для перегляду на подвір’ї Національного художнього музею України до 30 жовтня.