Обществоbigkyiv.com.uaJul 2

У Лаврі руйнуються лабіринти Ближніх печер. Це може призвести до жертв

У Києво-Печерській лаврі заявили про небезпечні гідрологічні процеси, які відбуваються в лабіринтах Ближніх печер. Служителі церкви звернули увагу на те, що останнім часом там значно збільшився рівень зволоженості грунтів. І, в разі невжиття термінових заходів, існує загроза руйнування лабіринтів печер, що може привести до непоправних втрат і людських жертв.

nk_hauz/-mdyc42tcucsu8579l6j.jpg

Наразі настоятель Свято-Успенської Києво-Печерської лаври, митрополит Павло письмово попросив допомоги у прем’єр-міністра Дениса Шмигаля для збереження пам’ятки архітектури національного значення – “Лабіринти Ближніх печер”, які є об’єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, пише Киевласть.

Багаторічна амортизація і незадовільний стан підземних інженерних комунікацій, а також весняне сніготанення призводять до насичення водоносного горизонту над печерами і підтоплення печерного комплексу. Постійний моніторинг стану лабіринтів Ближніх печер свідчить про те, що рівень зволоженості грунтів, де розташований пам’ятник, останнім часом істотно збільшився. Ситуація визначена як надзвичайна регіонального масштабу “, – повідомив митрополит.

Зазначені ділянки задіяні в паломницькому маршруті, що може привести до непоправних втрат і людських жертв. У зв’язку з цим в Лаврі просять виділити з державного бюджету кошти для проведення невідкладних протиаварійних робіт.

Довідка. Ближні або Антонієві печери – це комплекс підземних печер в Києво-Печерській Лаврі, де покояться мощі печерських подвижників – преподобного Антонія Печерського (засновника Печерського монастиря) і преподобного Ієроніма Печерського. Ширина печер – 1,5 метра, висота – 2,5 метра. Загальна довжина підземних коридорів Ближніх печер становить 383 метра. Печери складаються з трьох вулиць, пов’язаних між собою переходами. У печерах збереглася велика кількість житлових келій. 

Написать комментарий