У мережі з'явилися групи психологічної підтримки українських підлітків під час карантину
Обществоaspi.com.ua09 мая 2020

У мережі з'явилися групи психологічної підтримки українських підлітків під час карантину

Українські психологи заявили, що паніка через пандемію COVID-19 і введені обмеження загострили тривожність і переживання у школярів. Група "Stop sexтінг" і рух "Teenergizer" в мережі Інтернет запустили освітній проєкт з метою допомогти батькам підлітків побачити карантин очима дітей.

Команда "Stop sexтінг" вивчила численні поради в мережі Інтернет, що стосуються того, що потрібно робити дітям під час пандемії коронавірусу і карантинних обмежень. Згідно зі звітом, не одна опублікована рекомендація не відповідає потребам самої дитини чи підлітка. Керівниця інформаційно-освітньої кампанії "Stop sexтінг" Поліна Кликова підкреслила: "На жаль, фахівці, як і батьки, звикли ухвалювати рішення, виходячи з власного досвіду. Однак участь дітей є основним принципом у забезпеченні прав дитини".

Щоб дати можливість підліткам висловити думку щодо карантину, благодійна організація "Teenergizer" запустила проєкт, де школярі діляться емоційними переживаннями з психологами і безкоштовно отримують відповіді на хвилюючі питання. Експертка з комунікацій Дарина Уайт розповіла: "Звичайно, дорослі можуть продовжувати писати тонни попереджень, рекомендацій, але я вважаю, що підліток, як ніхто інший, може допомогти зорієнтувати, коли в дійсності потрібна допомога. У проєкті, крім школярів, можуть брати участь дорослі. це може допомогти батькам стати ближче до дітей.

Голова правління "Teenergizer" Яна Панфілова розповіла, що з початку введення карантину в Україні все більше дітей і підлітків зверталися в онлайн-консультацію на сайт teenergizer.org: "Безсумнівно, карантин став проблемою, оскільки під час ізоляції у людини загострюються переживання і тривожність. Якщо говорити про підлітків, то карантин став підсилювачем, оскільки деякі і до обмежень мали проблеми у відносинах з батьками або зазнавали труднощів у спілкуванні з однолітками. Більшу частину турбувало навчальне навантаження і відсутність спілкування з друзями".

Як повідомляло ASPI news, МОЗ введе посилення карантину, якщо захворюваність COVID-19 серед українців збільшиться. Нагадаємо, експерти розповіли, чому чоловіки більше схильні до стресу під час ізоляції.

Написать комментарий