У Міграційній службі пояснили, чому небезпечно фіктивно одружуватися з іноземцями
Обществоwww.depo.ua17 марта 2021

У Міграційній службі пояснили, чому небезпечно фіктивно одружуватися з іноземцями

Фіктивні шлюби з іноземцями є не лише протиправними, але й небезпечними, причому для обох сторін

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на повідомлення Державної міграційної служби.

Зазначається, що іноземці та особи без громадянства часто обирають Україну для навчання або працевлаштування. Однак, не всі з них шукають законних способів легалізації на території нашої країни, тому, серед іншого, вдаються до такого виду шахрайства, як укладення фіктивних шлюбів з громадянами України.

У відомстві додали, що іноземці укладають фіктивні шлюби, щоб якомога швидше отримати підстави для оформлення посвідки на проживання, а згодом – набути громадянство України за спрощеною процедурою. Але частіше мета таких дій інша – використання України як транзитної країни, через яку вони, завдяки безвізовому режиму, зможуть потрапити до країн Європейського Союзу.

"Однак, негативні наслідки укладення фіктивних шлюбів можливі не лише для іноземців-правопорушників, а й для громадян України, охочих збагатитися незаконним шляхом", – наголошують у Міграційній службі.

Наприклад, перебуваючи у такому шлюбі, українці можуть втратити власне майно, якщо їх фіктивних "дружин" або "чоловіків" притягнуть до кримінальної відповідальності. Адже відомо, що окремі статті Кримінального кодексу України, окрім позбавлення волі, передбачають ще й конфіскацію майна або його арешт – якщо таке майно було придбано "подружжям" під час перебування у фіктивному шлюбі.

Також укладення фіктивних шлюбів несе небезпеки для громадян України і від новоспечених "половинок" та шахраїв-посередників, які й організовують такі схеми незаконної легалізації іноземців на території України.

"Серед ризиків – шантаж, погрози, крадіжки або й майнові претензії. Адже зловмисники здебільшого переконані, що фіктивні "дружини" або "чоловіки" не звертатимуться за допомогою до правоохоронних органів, оскільки самі порушили закон і можуть бути притягнуті до відповідальності за підробку документів", – йдеться у повідомленні.

У відомстві додали, питання незаконної легалізації іноземців та осіб без громадянства на території України шляхом укладення фіктивних шлюбів перебуває під пильною увагою правоохоронців. "Легалізованих" таким чином іноземців притягають до відповідальності та примусово повертають до країн походження, а отримані незаконним шляхом документи – скасовуються.

У повідомленні також зазначається, що наразі в Україні розглядається можливість повернення до практики надання іноземцями довідок про неперебування у шлюбі у країні громадянської належності при подачі заяви про реєстрацію шлюбу на території України.

Також Міграційна служба пропонує внести зміни до закону "Про імміграцію", відповідно до яких факт перебування у шлюбі з громадянином України або іммігрантом не визнаватиметься підставою для надання дозволу на імміграцію.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Украинец
Турция для нас дорогая. Денег нет. Украинцы не поедут.
Весёлый Роджер
Ты опять мудак тут как для селюков брешишь! Что там Ильич говорил про Россию и что там о его мечте жить в Париже? А про Лужка не кизди тоже. Он под Калугой всё это время жил, пчёлами и кукурузой занимался. Ты сука везде обо всём только врЁшь, падла ты партЕйная. Большевик-бандеровец ты сраный, нищеброд завистливый!
Пацифист
Как тебе служится,с кем тебе дружится.
Елена
Да причём тут Ильич,он там в отличие от твоих хозяев жить не собирался, чуешь разницу?он собирался жить в России и использовал для этого все возможности.,а Лужков не прожил столько,бо луба дал прежде срока,не ожидал шо помрёт рано,и миллиарды не помогли, печально,,ха.
е
Это тебе нечего ответить... Сразу хамить начала.. Цифры что он привел все в открытом доступе, но ты их смотреть не будешь, т.к. тогда перемога на глобус не натягивается....
е
О как занервничала когда тебе твои же слова о контрабанде (фактически воровстве) в морду ткнули...
Весёлый Роджер
Всё верно, там просто забыли дописать "... защиты Свободы И БАНДЕРОВСКОГО слова".