У Міноборони розповіли, яку техніку отримає українське військо у 2021 році
Обществоua.news09 декабря 2020

У Міноборони розповіли, яку техніку отримає українське військо у 2021 році

аступник міністра оборони з питань озброєння Олександр Миронюк розповів, яка техніка надійде до Збройних сил України у 2021 році і коли армія отримає чеські САУ та британські катери, виробництво яких хочуть налагодити Україні.

Чиновник в інтерв’ю «Defense Express» також анонсував плаваючу версію бронемашини «Дозор-Б», відновлення фінансування ракетних комплексів «Сапсан», які можуть перевершити російські «Іскандери», добудову корвету «Володимир Великий» та постачання до ЗСУ нових транспортно-десантних літаків Ан-178 у 2023 році. Усе інтерв’ю за хвилину.

У 2021 році ВМС України отримають перший дивізіон берегових ракетних комплексів «Нептун». Ракетний комплекс «Вільха» уже частково використовується українським військом, контракти на постачання виконуються, а по комплексу «Вільха-М» Міноборони уклало контракт на дослідні зразки для держвипробувань, після яких техніку приймуть на озброєння.

Міноборони ще не уклало контракт на чеські САУ Dana-M2. «В нас є тільки наміри забезпечити потреби ЗСУ сучасними самохідними гаубицями калібру 152-мм». Підписання договору заплановано до кінця 2020 року, якщо зміни до ДОЗ успішно схвалять. У такому випадку перші зразки чеських САУ Україна отримає протягом 6 місяців.

Чеські САУ  Dana-M2 можуть частково виробляти в Україні. «А надалі – повний цикл виробництва на потужностях вітчизняних оборонних підприємств». Міноборони вибрало саме Dana-M2 через «глибоку  модернізацію», проведену у 2018 році, унаслідок якої у старому зразку замінили більше 80% деталей. Ця САУ краще придатна до сучасних конфліктів, ніж попередня Dana-M1. Переваги Dana-M2: єдиний калібр із ЗСУ, мобільність (швидкість чеської САУ до 100 км/год плюс вона не потребує тягачів та трейлера).

 Закупівля чеської Dana-M2 «не зупинить та не перешкодить розвитку проекту “Богдана”. Це дві різні системи, які потрібні Збройним Силам України». І їх не потрібно порівнювати, бо техніка доповнює одна одну, а не замінює чи виключає. Проблеми із випробуваннями САУ «Богдана» почались у 2018, однак цього року їх виправили. «На сьогодні ніяких перешкод немає. Скоро “Богдана” вийде на випробування на полігони ЗСУ»

 В Україні є проблема з боєприпасами, оскільки у нас відсутній замкнений цикл їх виробництва. І держава має підключитись до питання. Наприклад для переходу на калібр 155 мм потрібно або випускати ці боєприпаси в Україні або почати кооперацію з ЄС чи НАТО.

Перші комплекси автоматизованого управління артилерійськими батареєю та дивізіоном  «Оболонь-А» військо отримає у 2021 році.

«Основним бойовим танком ЗСУ є та у найближчі роки буде Т-64». Зараз ведеться його модернізація у  рамках дослідно-конструкторських робіт під шифром «Краб», після якої експлуатувати танк можна до 2045 року. Перший модернізований Т-64 Україна отримає наприкінці 2021-на початку 2022 року.  Також триває модернізація танка «Оплот» під шифром «Бастіон», яка спрямована на імпортозаміщення. Дослідний зразок машини очікується у 2023 році.

Плаваюча версія бронемашини «Дозор-Б» зараз розробляється у рамках робіт «Турнір». Міноборони передбачало подолання водних перешкод ще у першій версії цієї ТБКМ, однак ХКБМ не виконав це завдання. «в Україні зараз є велика кількість розробників бронеавтомобілів. Але зробити на сьогодні плаваючу машину для них буде дещо складніше, бо немає досвіду». У 2020 ТБКМ «Дозор-Б» пройшла держвипробування, а у грудні очікуються кваліфікаційні випробування перед серійним випуском

 Україна веде переговори з Британією щодо характеристик катерів для ВМС України. «Ми наполягаємо на залученні українських фахівців до виконання проекту. Деякі катери будуть виготовлені у Великій Британії, а інша частина – в Україні», це потрібно аби на катерах встановити вітчизняні крилаті ракети.

Міноборони хоче добудувати корвет «Володимир Великий», як це зробили із середнім розвід кораблем «Лагуна» (зараз він на ходових випробуваннях). Також нам слід завершити будівництво  МБАК «Гюрза» і  десантного катера «Кентавр». «Після їх добудови потреба у катерах такого класу буде закрита і вони будуть потребувати лише модернізації»

Міноборони зацікавлене у розробці високоточного ракетного комплексу середньої дальності «Сапсан», який може перевершити російські «Іскандери». У 2021 планується відновлення його фінансування.

ДП «Антонов» поставить ЗСУ три літаки Ан-178 у транспортно-десантному варіанті у 2023 році. Скоро уряд прийме постанову про підписання договору з «Антоновим» по Ан-178.  «Це буде перше замовлення з боку ЗСУ за останні 29 років».

Ізраїльська компанія модернізує літаки МіГ-29 при залученні українських підприємств. Контракт підпишуть у 2021 році.

Для вітчизняного БПЛА «Сокіл-300» потрібно ще три роки перевірок до введення в експлуатацію, тому «зараз немає дилеми між “Сокіл-300” та Bayraktar TB2»

2 комментария

Написать комментарий
 • е
  09 декабря 2020
  В заголовке статьи все что нужно знать... "Войско"... Не армия, не вооруженные силы...
  Ответить
  • УКРЫ СВОЕЙ МОВЫ НЕ ЗНАЮТ
   09 декабря 2020
   е
   А у укров не вооруженные, а оружейные силы! Читай вверху - ,,збройни,, - т.е ,,оружейные,, ! Вооружённые на мове - ,,озброени,, должны быть!
   Ответить
💬 Последние комментарии
Луна-2
Пример Украины показал всем, как нельзя делать революции .У многих родственники в Украине, да и картинки, показывающие Украину, в дни революции - очень шикарные, что и говорить .Поэтому многие считают что лучше всем до боли знакомый Путин, который к тому же патриот - вернул Крым России , чем тот же Навальный, который только и делает, что разжигает огонь революции используя детей...в личных целях.
Гость
Слышь уродец комнатный, хватит тут маты гнуть , ты морда рагуляцкая не у себя на полоныне ! И вообще рагуль давай чирикай на мове , не нарушай фарионовские правила
НЕ ВОРУЙ И ВСЁ БУДЕТ
К выборам не допускают преступников! Пусть тобой в жопу облизанный лёха не нарушает законы России и всё будет! А то ведь он живёт по законам шышыа, а на выборы хочет в России!
Гость
Довольно тупое выражение морды у этого негра
кирпичу
Ой долбоеб, одно слово "кирпич" блядь! Давай, ка пошивили своими двумя извилинами, и назови хоть одни выборы на которые ДОПУСТИЛИ НАВАЛЬНОГО? Давай, напрягись! Что? Не можешь ответить? Так я тебе, тупой кремлеблиди отвечу, плешивая мразь так боится, что НИ РАЗУ НЕ ДОПУСТИЛА НАВАЛТНОГО К ВЫБОРАМ!!! И как им если они " хоттят Леху в президенты, а если хотят, то почему не выбирают" ЕГО ВЫБРАТЬ??? ЧТО БЛЯДИНА НЕЧЕГО ОТВЕТИТЬ???
кипчак
Понятно, что американские наймиты ( яценюки, караси, представители власти, а также прочие полоумные)-за, и могут рассчитывать на новые подачки от США пока льют воду на их мельницу (цель - свержение ВВП не достигнута, может это им и на руку - дольше можно доить пиндосов имитацией бурной деятельности). Что касается митингующих, которым хочется жить красиво, то мечтать никому не запретишь. Особенно об этом мечтают те, у кого 5 машин, а хотят 10, 3 дома и сотни га, а хочется в 5 раз больше. Они на митингах не появляются, а посылают туда своих шестерок, а глупенькие сами подтягиваются. Страшно подумать, что все они хотят Леху в президенты, а если хотят, то почему не выбирают? В конце концов, если есть пару извилин, то можно на зубок выучить избирательный кодекс и контролировать выборы пошагово, а не дебоширить на мероприятиях, подобных вчерашнему. Если же вас меньшинство, то не притесь со своими, ни на что не способными мозгами, навязывать волю большинству: вы не способны найти достойную кандидатуру, изложить план и программу действий. Пока это выглядит как в Интернационале "Весь мир разрушим, а затем.." понятия не имеем, что и как будет. Так начните с малого - не нравится своя квартира или дом - развалите, а затем - будете жить на улице и мечтать (только единицы выбились из грязи в князи в Украине, остальные живут в предчувствии, что их скоро выкинут из квартир за долги. И олигархи поняли, что их в ближайшее время слопают западные корпорации). Скакать, орать без представления о последствиях - все равно, что прыгнуть с высоты в туман, - если есть страховка, то страшно, но есть шанс выжить, а тут призывают прыгать наобум. Наша телеведущая Л.Микитюк поведала, что взрослые мужики приземлялись с мокрыми штанами. А тут есть примеры у ближайших соседей -украинцев и я с уверенностью заявляю - что свергнув власть в России путем переворота - обделаетесь по полной программе (леха - предтеча до сих пор свои трусы выклянчивает. Зуб даю, что 99,9 % митингующих понятия не имеют за что Леху посадить хотят, а ведь об этом достаточно много рассказывают, может на недоступных для большинства ресурсах?).
Стесняюсь спросить
А где Япония тогда будет подписывать акт капитуляции?