У річках і водосховищах України зафіксували критично низький рівень води, — екологиня пояснила причини
Общество7days-ua.com28 апреля 2020

У річках і водосховищах України зафіксували критично низький рівень води, — екологиня пояснила причини

У водоймах України зафіксували  критично низький рівень води через суху зиму. Науковці кажуть: такого не було понад 100 років!

Які наслідки через таку ситуацію можливі для екології, сільського господарства та споживачів, в ефірі Українського Радіо розповіла голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.

«Стан водних ресурсів України є критичним вже давно, а ситуація з посушливою зимою показала, що він став катастрофічним. Зміни клімату, про які вже протягом 15 років говорять провідні науковці світу, щодо яких в ООН прийнята відповідна конвенція, не є теоретичними. Вони є планетарною проблемою, і чарівної палички, яка б зупинила зміни клімату, не існує», — сказала Тимочко.

Вона зазначила, що глобальне потепління призводить до збільшення випаровування з великих площ води, і це є «наочним впливом зміни клімату на водні ресурси». Також велику роль відіграє господарська діяльність людей.

«Ми бачимо, що в Україні вода розглядається як господарський ресурс, як можливість для розвитку промисловості, яка забирає 48% водних ресурсів для своїх потреб, сільське господарство, яке забирає 40%, і 12% — житлово-комунальне господарство. Але, в першу чергу, вода — це основа життєдіяльності природних екосистем, в якій люди займають певну частку», — каже Тимочко.

На думку експертки, найгірше, що в Україні використовують воду для викидів стічних вод. «Минулоріч було скинуто 2 мільярди кубів різних стоків, значна частина їх була абсолютно без очищення. 144 мільйони з них — це кар’єрні й шахтні води, які не обліковуються як основні забруднювачі. Викиди комунальних споруд, промислові, хімічні — усе це скидається напряму в наші річки».

Уже цього року, прогнозує Тимочко, українці в усіх сферах життя відчують нестачу води. «У першу чергу, мова йде про зменшення водозабору. Його просто фізично не буде. І промислові підприємства змушені будуть або регулювати свою діяльність, або це призведе до призупинення діяльності найбільш водоємних підприємств. Також це вплине і на водопостачання».

«Наприклад, Полісся свого часу було дуже багатим на воду регіоном, але бездумна політика осушення боліт призвела до того, що майже всі населені пункти Рівненської, Житомирської, Чернігівської областей потерпають від нестачі. Крім того, Житомирська, Рівненська область і Волинь потерпають від нестачі води внаслідок видобування бурштину. Нині під загрозою обміління вже Шацькі озера», — додає екологиня.

Від змін клімату страждає Південь країни. «Великого удару зазнає землеробство, тому що втрачається волога на великі посівні площі. Для того, щоб поливати, воду беруть із приток Дніпра, а туди скидаються засолені шахтні та кар’єрні води. Ця засолена вода потрапляє на родючі землі, і ми втрачаємо їх».

Як раніше повідомляв Укргідрометцентр, поточна водність майже всіх річок є однією з найменших за період інструментальних спостережень. Метеорологи зазначили, що враховуючи поточу низьку водність і довгостроковий прогноз погоди на вегетаційний період (середня місячна температура повітря очікується на 1-2°С вище норми, а кількість опадів — менше норми), може сформуватися маловоддя, тобто гідрологічна посуха, на багатьох річках басейну Дніпра влітку. Така ситуація вимагатиме особливо раціонального ведення режимів роботи каскаду та економного водоспоживання.

2 комментария

Написать комментарий
 • Кругом они
  28 апреля 2020
  Если в речках нет воды, значит выпили. Кто?.
  Ответить
  • Елена
   28 апреля 2020
   Кругом они
   Кто кто,конь в пальто и короновирус,ха.Роджер воду пьёт,он ею запивает Красную шапочку.ха.
   Ответить
💬 Последние комментарии
Игбун Хохлов
Тупость - национальная черта хохлоту. Других объяснений подобным высерам придумать невозможно. Дебилам уже тыщапятсот мильонов раз рассказывали, что: 1. Меморандум - это всего лишь декларация о намерениях. Никакой значимой юридической силы он не имеет. 2. Нератифицированный меморандум - не больше, чем разговоры на кухне. 3. Меморандум никакого отношения к ЯО не имеет, укрАина избавилась от него, потому что не имела средств обслуживать. Об этом даже Чук первый говорил. 4. Страна, в которой произошел государственный переворот, вообще не имеет права на какие-либо договора, подписанные ранее. Их подписывали не с вами, а с законной властью. 5. Никто территориальную целостность укропстана не нарушал, это гражданская война, в которой у республик Донбасса гораздо больше прав. 6. Поросенок Хунтик 5 лет пробивал идею привлечь пиндостан и мелкобританию. Результат - ноль. У нагло-саксов нет никакого желания ввязываться в эту заварушку. У Зели результат будет тот же. Хохлоту скачет по граблям. 7. Минские соглашения - это документ ООН, и хитрожопым хохлам его обойти никак не получится. Сало Уронили!))))))) .
светла
это не мой флаг*-я просто в гостях сейчас у сестры---и вашу Украину вижу лично--бандиты,фашисты,бандеряки, убийцы детей ---жаль сестра не уехала с этого дурдома---получается ,что 73 процента украинцев ненормальных --именно столько голосовало за зелю,а ваш параша тоже тварь кровавая ,а ваш Аваков,Геращенко--пидорасы ,геи,как и Ляшко--а в Раде один 95 квартал---просто не способны вы ,украинцы, государством управлять,тем более,что вам подарили и отдали половину Украины--в 1922 году она была без КРЫМА,ДОНБАССА,ХЕРСОНА,ЛЬВОВА,ОДЕССЫ ---все вам Ленин ,СТАЛИН И ХРУЩЕВ ПОДАРИЛИ---а я ,слава богу,русская,живу в России, ---а ты видно рогуль с галичины,славно бандеровцев мой отец покрошил под БРОДАМИ В ВОВ !!!ЖАЛЬ НЕ ВСЕХ ТАМ ДОБИЛИ---а родина моя--РОССИЯ,ДАЛЬНИЙ ВОСТОК,ПРОСТО СЕМЬЮ ,КАК ВОЕННЫХ,ПЕРЕВЕЛИ В УКРАИНУ--я вовремя уехала с этого гадюшника,сестра нет ,о чем жалеет---В РОССИИ КЛАССНО,МНЕ ЕСТЬ С ЧЕМ СРАВНИВАТЬ,У ВАС ЖЕ---НИЩЕТА И БЕЗНАДЕГА, в Крыму бываю--там классно,новый аэропорт--космический,мост тоже--все строится,развивается,и цены на продукты и лекарства ниже чем в Украине----а вы и дальше скачите и жопу пиндосам полизывайте--не забудь стринги надеть на гей парад--у вас же только такие парады сейчас
Елена
А его начальник будет Нетрадиционно играть на рояле :)))))
Елена
Лысый череп в Будапеште будет сосать
Игбун Хохлов
Ебанько, разговор состоялся по инициативе американской стороны. Можешь погуглить, хотя мартышка вроде тебя на это не способна.
Елена
Долбодятлы какая Украина , сталь Саудам продаёт Индийская компания которой принадлежит завод в Кривом роге. И бабло с прибылью соответственно получат кришнаиты , хахлы получат чёрное копченое небо и рыжую пыль на улицах 95 квартала
оттож
Ой звиняйте мэнэ пан бандерлог! А дэ живёть тот "нирмальный украинец" ? Очень уж интересно - цэ до Карпат, чи за, а мабуть даже и на них? И Бандера з Шухевичом - цэ херои чи ны?