У серпні стартує атестація діяльності українських вищих навчальних закладів
Обществоwww.0532.ua20 июля 2020

У серпні стартує атестація діяльності українських вищих навчальних закладів

Державна атестація наукової діяльності вишів, що підпорядковані МОН, цього року відбудеться. Прийом документів від університетів розпочнеться в серпні. Про це повідомила генеральний директор директорату науки та інновацій МОН Юлія Безвершенко.

За її словами, порядок та методика атестації залишаться без змін, тож закладам вищої освіти потрібно буде подати інфоматеріали за 2015-2019 роки.

«У 2018-2019 роках була створена система держатестації наукової діяльності університетів. Перша така атестація мала відбутися наприкінці минулого року. Однак за рішенням МОН, яке підтримала Нацрада з розвитку науки і технологій, атестація була призупинена через необхідність донабору експертів, зокрема іноземних. Це вже зроблено. Також – через відтермінування атестації – виникла необхідність, щоб виші подавали матеріали за 2015-2019 роки», - сказала Юлія Безвершенко.

Вона повідомила, що паралельно йшла дискусія про те, чи потрібно вносити зміни в порядок та методику атестації.

«Ми провели докладний аналіз та ґрунтовні консультації зі стейкхолдерами. Прийнято рішення запустити атестацію за чинною нормативною базою. На жаль, це передбачає додаткову роботу для університетів, адже їм треба буде дооформити відомості за 1 рік. З іншого боку, це дозволить завершити атестацію цього року. Ті наукові напрями, які буде віднесено до кваліфікаційних груп А або Б, матимуть право отримати базове фінансування, а досвід першої хвилі атестації стане фундаментом для її вдосконалення», – зазначила генеральний директор директорату науки та інновацій МОН.

Вона також підкреслила, що за поданими матеріалами було проведено тестування системи атестації. Це дозволило виявити низку важливих питань, які будуть уточнені в окремому листі-роз'ясненні. Його розішлють на всі університети перед стартом прийому інфоматеріалів. Окрім того, буде проведено вебінари для учасників атестації та експертів.

«Ми виявили, що деякі заклади подавали некоректні дані, які могли б призвести до суттєвого викривлення результатів оцінювання. Тому зараз ставимо низку запобіжників. Зокрема, частину даних необхідно буде підтверджувати відповідними довідками. Надана інформація обов’язково перевірятиметься, по-перше, на етапі експертизи, а, по-друге, затвердження результатів. Якщо буде виявлено факт подання неправдивих відомостей, то це може бути підставою для визнання вишу таким, що не пройшов держатестацію за певним науковим напрямом», – наголосила гендиректор.

Найближчим часом буде видано наказ МОН з конкретними датами проведення атестації. Університети матимуть 45 днів на підготовку та подання матеріалів. Загалом завершити цю хвилю атестації планується до кінця осені.

«Після підбиття підсумків ми зосередимося на вдосконаленні держатестації. Ми вже маємо низку пропозицій щодо цього й загалом відкриті до змін. Однак почати зараз процес їх внесення означає затягти атестацію ще на рік. Це неприпустимо. Тому зараз ми починаємо атестацію, а далі – врахувавши практику її впровадження – внесемо необхідні зміни», – пояснила Юлія Безвершенко.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Елена
А их не трогаю,я за Роджера конкретно говорю.
Луна-2
Ленок а сейчас на Украине тоже ведь разлом и по афганцам прошел- так что не надо трогать их ..Тебе спокойнее будет.
Луна-2
За такие вот глупые шутки в морду дают. Ты знаешь я скажу так он проверенный человек и отличный друг. А то что ты здесь пишешь это твои фантазии разобиженной девочки.И злящейся на то что на нее не обращают никакого внимания.. 5
Елена
В Афганистане , афганских душманов Луночка бомбила авиация стратегических бомбардировщиков под командованием Джохара Дудаева,а вы не знали?Думаю там много душманов эта самая Дудаевская авиация перемолола на фарш и что? Манергейма помните?я понимаю масштабы Роджера и их ,как мухи,блохи со слоном, но всё же.Не надо, предают Луночка только свои.А Украина идёт в Европу.Слава Украине!
Елена
Вот только не надо что он советское не не любит,не надо этого,а то что в Москве последних ёжиков доедают то стёб был шутка,в крайнем случае с моей стороны,если хотите знать Луночка, Роджер вам не друг ,как бы сказали в те времена,он искусно маскируется под вашего друга и единомышленника,а под личиной данного типа скрывается враг и недруг,агент империалистических кругов Запада и реакционеров в сами знаете где ещё,те которые есть в списках Форбса,такие вот Луночка дела и в случае войны,не дай бог,я Луночка опасалась на вашем месте удар в спину именно от таких роджеров, именно от них, история нас учит именно тому ,что предают те ,кому есть что терять, особенно таким вот роджерам.А Украина идёт в Европу.Слава Украине!
ера
та лАННа...проехали...
Луна-2
Милая ты моя, глупышка Роджер советское не ругает - не надо на него напраслину говорить...Он только не любит когда ты неправдивую информацию типа -"в Москве ежиков едят" -здесь травишь