Обществоhmarochos.kiev.ua6 янв.

У Ванкувері побудують квартал хмарочосів для корінного народу Канади

nk_hauz/-lxpjrwp8izk5cf3enjk.jpg

У 2021 році у Ванкувері планують розпочати будівництво житлового кварталу для одного з корінних народів Канади – сквоміш, повідомляє The Guardian.

Століття тому на цій території, перед мостом Беррард-стріт, було розташоване селище-резервація Сквоміш. Та у 1913 році влада провінції змусила мешканців продати свою землю та переселитися на північ, селище зруйнували.

Проєкт Сенакв (Senakw) передбачає щільну житлову забудову, яка стане своєрідним відновленням селища у радикально новому форматі. Зазвичай резервації корінних народів відокремлено від міст, натомість квартал для сквоміш розміститься посеред Ванкувера.

nk_hauz/-lxpjwph8jotypqtkeky.jpg

Планують побудувати 11 хмарочосів заввишки до 56 поверхів. Будівництво забезпечить 6000 квартир для 10 тисяч жителів. Щільність забудови буде приблизно такою, як у Гонконзі.

При цьому лише 10% квартир будуть забезпечені паркомісцями – на тлі того, що будівельні норми у Ванкувері вимагають будувати одне паркомісце на кожну квартиру.

Перші поверхи будівель підніматимуться над поверхнею завдяки подіумам, які максимізують територію громадського простору.

nk_hauz/-lxpjwmry1erc9oh0ae4.jpg

Проєкт Сенакв розробляло бюро Revery Architecture спільно з громадою сквоміш.

Громада сприйняла плани забудови переважно позитивно, але є й критика. Зокрема, висотність будівель дехто вважає такою, що не відповідає цінностям сталого міста. Також частина громади сквоміш не задоволена участю в проєкті девелоперської компанії Westbank – забудовника, відомого будівництвом преміальних ЖК.

Авторские статьи