Обществоwww.ukrinform.ua5 мая

У заповіднику "Межибіж" відтворили міську вулицю кінця ХІХ – початку ХХ століття

nk_hauz/-mzwca3l-gmijk0q79nh.jpg

У Державному історико-культурному заповіднику «Межибіж», що на Хмельниччині, відтворили фрагмент міської вулиці кінця ХІХ – початку ХХ ст.

Про це кореспонденту Укрінформу розповіла завідувачка науково-експозиційного відділу Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» Ірина Леськів.

«У 2006 році в нас була створена постійно діюча виставка у залі XVII-ХІХ ст. Ми щороку проводимо реекспозицію і вирішили розширити виставку. Там відтворені ремесла, міщанська кімната і тепер з’явилася торгівля Меджибожа. Меджибіж був торговельним містечком. У ХІХ – на початку ХХ ст. основним заняттям його жителів була торгівля, нею переважно займалося єврейське населення, якого тоді була більшість. У місті на постійній дислокації перебували військові 12-го Охтирського гусарського полку і в сусідніх селах квартирував 46-й Одеський драгунський полк. У Меджибожі були ярмарки, лавки, рундуки, підлаштовані під військових. Тож цього року ми відтворили фрагмент вулиці Меджибожа на межі ХІХ – початку ХХ ст.», – розповіла Леськів.

За її словами, на імпровізованій вулиці відвідувачі заповідника можуть побачити банери із зображенням її фрагмента, вітрини галантерейного і бакалійного магазинів та аптеки, а також дерев’яний тротуар, який на той час був у містечку.

У заповіднику 21 травня планують відзначити 50-річчя від дня його заснування, яке перенесли з березня. Цього дня хочуть влаштувати театралізоване дійство, щоб показати звичне життя меджибізької вулиці кінця ХІХ – початку ХХ ст.

💬 Последние комментарии
---
если бы Россия напала на Украину то была бы война а не ато и оос.Это по конституции Украины.Все просто -нет войны -нет агрессии
---
не сходится ни как-на счет злобы тут мы всем фору дадим,о культуре я вообще молчу-у нас сплошная чернуха и гнет.,а умственная ограниченость-это натыкаться на грабли на которые натыкались другие и давно поставили предупреждающие знаки возле этих граблей.К стати по чему французы не празднуют день великой буржуазной рэволюции?? День взятия Бастилии празднуют а день рэволюции нет.Свобода.Равенство.Братство...а не празднуют.Почему?? Может они умственно отсталые или злобные??
Каменяр
На рахунок позиції України по Мінським угодам - знову брехня, яка поширюється кремлівськими пропагандистами. Вибори на окупованих територіях можливо проводити лише виключно по українським законах, по українській Конституції. І в виборах не мають права приймати бандити ЛНР і ДНР, найманці, які прийшли з РФ та різних Сербій, Бразилій, Осетій і Абхазій, а також ті, хто отримав російське громадянство та ГОЛОСУВАВ НА ВИБОРАХ В РФ. ФЕЙС-КОНТРОЛЬ обовязковий!!!
---
поляки,словаки,русские .беларусы,черногорцы,украинцы, кто они такие?? Просто славяне.Почему так плющит от этого ?
---
ну и в чем разница,да еще огромная?
Каменяр
МАХБАЛ - АЛЬХИМАР, Які склади пограбував в Росіі представник РУССКОГО ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА Сергей Кургинян, який привіз на Донбаас 12 000 автоматов та іншу зброю?
Голос разума
А разница - прочитай заметку Одессита, - Там сконцентрирова разница - великорусский имперский шовинизм, вульгарность, злоба, безкультурье и умственна яограниченность....
Авторские статьи