Обществоwww.epochtimes.com.uaOct 24

Учені пояснили, чому подружні пари схожі один на одного

nk_hauz/-mkoykrsyf6ow9mkrzjr.jpg

Широко поширене уявлення про те, що з роками люди, які складаються в тривалих відносинах, стають схожими один на одного.

Така ідея виникла в ході психологічного дослідження, опублікованого ще в 1987 році. Науковий експеримент показав, що подружні пари, які прожили разом 25 років, починають виглядати схоже, тому що вони, як правило, «знаходяться в одних і тих же умовах, займаються одними й тими ж видами діяльності, їдять одну і ту ж їжу та імітують вираження емоцій один одного», все це може впливати на риси обличчя.

Таке уявлення міцно вкоренилося як в психологічній літературі, так і в повсякденній культурі. Однак нове дослідження Стенфордського університету спростовує це твердження.

Команда зібрала з інтернету фотографії 517 подружніх пар, порівнявши їх обличчя незабаром після весілля з фотографіями, зробленими 20-69 років потому.

Учені не тільки збільшили вибірку, а й оновили метод дослідження. Для масштабного експерименту вони залучили добровольців для оцінки, а також використовували алгоритм розпізнавання облич VGGFace2.

В результаті дослідження, опублікованого в Scientific Reports, фахівці не знайшли доказів того, що подружжя поступово стають схожими один на одного.

Однак вони з'ясували, що люди справді вибирають постійних партнерів, які виглядають схожими на них самих.

«Відповідно до попередніх досліджень ми знайшли докази гомогамія* або схожисть подружжя мати подібні обличчя», — пишуть автори.

💬 Последние комментарии
Елена
Иди опохмелись несчастное.
Луна-2
Привет Роджер тебя тоже не было видно всю неделю - очень скучала .Насчет того, что было, я сама не знаю, но только не ковид -будь он неладен - простуда .ОСЛОЖНЕННАЯ температурой - но вышла вроде -тьфу -тьфу ...ПЛОХО ТОЛЬКО ЧТО СЕЙЧАС ВРАЧЕЙ НЕ ДОЖДЕШЬСЯ .ЧУТЬ ЧТО -ЗВОНИ В СКОРУЮ...советы читала - помогли, спасибо.
Весёлый Роджер
Вы не понимаете, вот тех правильных хлопцев що у 1941 року пишли служить не отсталым москалям, а пишли до передовой технологичной Германии! Ос цэ дило, так и дило, да и кормили у немцев лучше и шнапсу бохато, да и давали тащить награбленное добро у свою хату! Сала бандеровцам - освободителям Хатыни! Сала хероям УПА и продажным пархатым пропахандонам Шмулям та Срулям!
Весёлый Роджер
Для всех - этот ТУПОЙ свинорылый Сруль даже и не чуял, на своём "теплом" складе с дюффицитом, про ФИДОНЕТ, тому що вин тоди делал своему керивнику миньет!
Весёлый Роджер
ОЙ Шмуля Сруль, таки ты поясни народу, а дэ там Роджер от снарядов всрался з переляку и ГЛАВНОЕ!!! А що то за ЩИРОЕ ГИВНО- що отдал приказ бить НЕ ПРИЦЕЛЬНО!!! 25 кг снарядами по мирным жителям? Давай Сруль отвечай!
----
А вот Луночка, вы не чуяли як живут боХато пиндосные жополизы у Албании, Болгарии, Грузии и тд! Тамо так панують, так панують, що там зовсим народу не осталось - одни старики! Сало Америке и Д. Псаки!
Весёлый Роджер
Привет лапа! Как ты там? Оклемалась? Что у тебя было? Советы мои прочитала по борьбе с гриппом или не успела?
Авторские статьи