Учені вирахували точний момент смерті людини
Обществоukrhealth.net07 февраля 2021

Учені вирахували точний момент смерті людини

На підставі спостережень за майже 500 пацієнтами вчені дійшли висновку, що смерть в осіб, у яких трапилася зупинка серця, наставала через 4 хв 20 секунд.

Про це йдеться у дослідженні, оприлюдненому в New England Journal of Medicine. Науковці наголосили, що ці показники вкрай важливі у разі забору органів у померлого для донорства.

Адже біоматеріал в особи, яка погодилася на посмертне пересадження, можна брати, лише коли смерть констатована остаточно. Бо навіть після зупинки серцебиття інші органи людини ще можуть функціонувати і підтримувати її життєдіяльність.

Особливо гострим дискусійним моментом, за словами дослідників, був забір органів у немовлят через 75 секунд після їхньої зупинки серця.

Загалом серед лікарів поширена практика “правила 5 хвилин” – якщо протягом цього часу людину не вдається реанімувати, то можна констатувати смерть. Колектив учених вирішив перевірити цей принцип і влаштував масштабне дослідження у 20 відділеннях інтенсивної терапії одразу в трьох країнах. Зокрема, фахівці вели спостереження за 480 пацієнтами протягом 30 хв після припинення серцевої активності.

Відтак, медикам вдалося встановити, що нетривале серцебиття відновлювалося лише у 67 пацієнтів (14%), втім вони все одно помирали. Здебільшого “оживлення” серця на кілька секунд відбувалося через 1-2 хв після першої зупинки. Однак максимальний інтервал становив саме 4 хв 20 секунд.

Загалом результати досліджень практично підтвердили “правило 5 хвилин”, однак воно спрацювало на людях, які були під’єднані до апаратів життєзабезпечення. Отже, в інших випадках показники можуть бути відмінними.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Лейба Мойшович
Щеня вмэрлу уже 30 лет пихают то сзади,то спереди,привыкла уже.
Ост
КРАСАВЧИК
Небрит
Судя по всему колониальные богатства заканчиваются
Неуч
Насчёт люблинского треугольника, учите историю. Просто новое княжество. Хорошо забытое старое. Вот только Украинские земли опять в подчинении, опять у тех же. Ох и достижение.
3020
Для того, чтобы была честная цена на газ, надо убрать барыг-посредников и все. Укргаздобыча продает газ Нафтогазу по 1400 грн. Тоесть максимальная цена к оплате населению должна быть с учётом всех накруток 2500 грн.
Елена
Спасибо,я думала это жена Чингачгука,хе
Елена
Луночка, всё таки шуток я вижу вы как и Е не понимаете совсем,я же много раз писала,что в моих комментариях минимум 80% это стёб, минимум,а вы так ничего и не поняли,Ера ,тоже десятый раз пишу, прекрасно это понимает,вы нет,жаль,а Роджер мерзавец.