Обществоsuspilne.mediaSep 5

Україна лідирує в Європі за кількістю "довічників" – Денісова

nk_hauz/L4QmijV7g.jpeg

Україна є лідером серед країн Європи за кількістю осіб, засуджених до довічного ув'язнення.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова під час зустрічі з главою Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільдою Богнер.

За даними Денісової, на сьогодні в Україні до довічного ув'язнення засуджені 1536 осіб. Серед них є громадянин С., який роками чекає перегляду вироку Апеляційного суду АР Крим від 26 листопада 2004 року за новими обставинами.

"Його кримінальна справа перебуває у тимчасово окупованому Криму і через відсутність норми в міжнародних договорах про передачу справ РФ відмовляється надати їх Україні", – сказала вона.

Денісова зауважила, що законодавство України не передбачає дієвого механізму звільнення довічних від подальшого відбування покарання і перегляду рішення суду через певний проміжок часу. На її думку, вирішити це питання допоможе ухвалення парламентом у другому читанні законопроєктів №4048 (Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини) та №4049 (Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини).

"Тоді українське законодавство буде відповідати практикам ЄСПЛ щодо дострокового звільнення осіб, засуджених до довічного ув'язнення", – зазначила омбудсман.