Україна, Румунія та Молдова домовилися спільно зберігати трипільську спадщину
Обществоglavcom.ua03 июля 2021

Україна, Румунія та Молдова домовилися спільно зберігати трипільську спадщину

Президенти трьох країн працюють над транснаціональним культурним проєктом

Україна, Молдова та Румунія працюють над спільними культурним проектом зі збереження спільної культурної спадщини під егідою UNESCO. Про це в інтерв’ю «Главкому» розповіла радниця молдовського президента Майї Санду Анджела Брашовяну-Ерізану.

«Почнемо з самого трудомісткого і чутливого – це транснаціональний проект під патронатом трьох президентів (президентів Молдови, України, Румунії - ред.) Про включення культури Кукутень-Трипілля до списку вагомої спадщини UNESCO. Якщо нам це вдасться – це буде величезна перемога для всіх нас. Одна з найдавніших культур Європи вартує того, щоб боротися всіма силами за її збереження», – розповіла радниця президентки Молдови Анджела Брашовяну-Ерізану.

Вона додала, що Кишинів розраховує активізувати співпрацю у сфері креативних індустрій, спільні проекти для креативної Європи, а саме – обмін художніми виставками, спільні турне музичних колективів.

«І це тільки дещиця з того, що ми можемо зробити», – вважає радниця президентки Молдови.

Брашовяну-Ерізану нагадала, що Молдова та Україна співпрацювали в культурному плані давно й у 2017 році країни підписали новий договір про співпрацю, який ще в силі й діє до грудня 2021 року.

«Сьогодні ми дуже раді, що в особі посла України в Молдові Марка Шевченка, ми знайшли не тільки відкритість і розуміння, а й бажання і готовність сприяти цьому співробітництву і створенню нових спільних культурних проектів. Це і видавничі, і кінематографічні, і музичні, і художні, і археологічні проєкти», – відмітила вона.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
гость
И дурь на виду...
участник НК
Участники интернет-портала НК, с чем находимся в проживаемом году - 2021 ? С ложью, руганью, обзыванием, матюками? Всё это не может и не должно быть от нас с вами в наших отзывах на различные публикации. ... и кто-то здесь: "сохранил в таком возрасте младенческую ясность ума?" Комментирующие, оставляем записи на публикации, а также отчасти смягчённо поправляем другого комментирующего. Но не надо выяснять отношения между собой. Правильное суждение принимайте, не отрицая. Каждый по своему имеет за собой вину. А самое главное, тому кто умнее среди нас, комментирующих, пора выходит в НК с постоянным обзором на публикации и комментарии.
Луна-2
"кролики =это не только мясо"- не так ли, Грета ? Да, главный кролик -у нас за бугром.
Гость
Не гадь петро не сри петро
Луна-2
Убийство карается законом - и как же тогда с проповедью "не убий" - по закону Божиему, если уж на то пошло?
Милиция
Ты предлагаешь убийство! Это возмутительно! Это безобразие!
ЖИРИНОВСКИЙ ВАШ ВЫХОД
Жириновский обещал Днепр перекрыть... Интересно, как бы взвыли все русофобские страны? А ведь стоит сейчас подогнать пару бульдозеров к берегу Днепра и такое начнётся, что мама не горюй!