Обществоukr.radio24 июл.

Україна шукає полярників на нову антарктичну експедицію: як потрапити в команду зимівників

Національний антарктичний науковий центр оголосив конкурс на 27-у українську антарктичну експедицію. Команду формують з 12 учасників. Директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий розповів, які вимоги до кандидатів, які дослідження проводитимуть полярники і чим відрізнятиметься саме ця експедиція від попередніх.

На сайті Національного антарктичного наукового центру та на нашій сторінці у фейсбук розміщені лінки, де по кожній з 12 позицій чітко прописані умови та анкету, яку треба заповнити.

Якщо говорити загалом про те, що стосується всіх, то насамперед йдеться про професіоналів. Кожного року, на жаль, приблизно половина анкет від хороших людей, дійсно щирих романтиків, які хочуть потрапити в Антарктиду, але не мають тих професій, на які ми набираємо. Це набір не на пригоду, а саме на достатньо важку роботу. Ми набираємо 7 науковців, 2 біологів та 5 осіб із сфери наук про Землю, тобто це метеорологія, кліматологія, фізика атмосфери, геофізика. 

Цим науковцям потрібно буде підтримувати неперервні спостереження та вимірювання, які здійснюються на станції "Академік Вернадський" вже впродовж 25 років, а по деяких напрямках навіть довше. Головна вимога — щоб всі вони були зроблені за одними методиками з однаковою похибкою, аби дані всіх років були порівнювані між собою. Тобто це постійні вартові науки, які мають забезпечити точність постійних вимірювань. 

Окрім 7 науковців, запрошуються 5 людей в команду життєзабезпечення. Це лікар, кухар, дизеліст-електрик, системний механік, який може полагодити будь-що, та адміністратор зв’язку, і на цю позиції ми шукаємо айтішника, який буде забезпечувати супутниковий зв'язок станції із великою Землею та інтернет-зв'язок між собою всіх приладів та комп’ютерів. 

nk_hauz/-mfjxn6wq4nvcvmb9gv_.jpg

Як відбуватиметься відбір

Відбір відбуватиметься в наступні етапи. Перший етап — конкурс заповнених анкет та документів. На цьому етапі відсіються люди, які не мають відповідної освіти та досвіду роботи. Ті, хто мають таку освіту та досвід роботи, далі запрошуються на співбесіду, яку буде проводити комісія, де основне слово матимуть ті, хто вже раніше працювали на станції і були в експедиції. У такий спосіб буде перевірятися, наскільки реально професійна кваліфікація відповідає тій, яку людина вказала в анкеті. Ті, хто пройдуть цей відбір, далі відправляються на медкомісію. Цього не треба боятися. Здоров’я треба не таке, як для космонавтів, оскільки у нас не такі жорсткі фізичні умови. Але насамперед треба не мати якихось хронічних захворювань, де є ризики, що вони там загострюються. Бо впродовж майже року будь-які проблеми, що виникають, буде вирішувати один лікар і доправити людину до лікарні буде складно. Третій етап — це психологічний відбір: тестування, спостереження психологів під час злагодження майбутньої команди на тій стадії, коли відібрано 24 особи, коли є перші номери та дублери, і ще когось можна замінити.  

Чи є шанс, що нова експедиція вирушить на власному криголамі

nk_hauz/-mfjxn6ov2o_fwx7dbbv.jpg

Так, є дуже високий шанс. Не будемо казати, що це доконаний факт, поки це не сталося. Уряд країни виділив фінансування у межах тих коштів, які передбачалися загалом на науку. Бюджетний комітет Верховної Ради схвалив це рішення. Проведено переговори з британською стороною, тобто з нинішніми судновласниками. Наразі ми на фінальній стадії. Вже на системі публічних закупівель "Прозоро" можна побачити оголошення про цю закупівлю. І за нинішніми правилами закупівель в межах 10 днів ми отримаємо право підписати з британцями угоду і переводити їм гроші. Далі буде купа технічної роботи по перевезенню судна до України, по його оснащенню і установці під український прапор. Але ми гадаємо, що до початку антарктичного літа, а там літо, коли у нас зима, реально зробити всі ці речі і вже в грудні цього року під нашим прапором на нашому судні вирушити в Антарктиду вперше за останні 20 років.  

💬 Последние комментарии
обезьяны всегда ищут крепкую ветку
так Песков прокомментировал идею Эрдогана "с глазу на глаз".
А что так можно было?
только в ЭТОЙ стране можно находясь в розыске у полиции, свободно бухать в ресторане «Царское село», у всех разыскивающих на виду, и особенно в разгар «вторжения Путина»... Американская хвалёная мафия "со сльозамы на очах" смотрит видосики и просто завидует😀
парад победы Путина в Полтаве
Адольф Гитлер тоже обещал не расширять своё ФАШИСТСКОЕ НАТО на восток, и даже подписал документ (читаем нимательно пакт о не нападении на СССР)
Весёлый Роджер
Ты ДЭБИЛ и як Шмуля Писдунович - ыщо и МУДАК! Запомни щирая мразь: Основатель украинской нации, по вашей щирой истории - князь Володимир Мономах! ТАК МУДАК? Ну вот, а его ридный сынку - Юрий Долгорукий - клятый москаль! И опять по xoxляче цэ будэ ТАК! Шо и доказывает простую историчну аксиому: Мовный xoxол - конченый МУДАК! И опять ТАК!!! Сало не роняй, для убийц детей него ховай!
Весёлый Роджер
А ты ТВАРЬ Шмуля, в это время с Карачуна из гаубиц 25 кг по мирным жителям НЕ ПРИЦЕЛЬНО стрелял и уссывался, як их там на части разрывало! ТАК МРАЗЬ ЖИДОВСКАЯ? Откуда ты знаешь, сколько и где я был? ПОШЁЛ НА ФУЙ ПРОДАЖНЫЙ ПАРХАТЫЙ ДЭБИЛ!
Весёлый Роджер
Заткнись дурень неграмотный! Козаки - цэ Рагули та щирые жиды!!! Чаму, а тому що уси козачьего роду, а не як ты уроды! Дафай щенывмырло спивай, на мотив старого ляхового гимна, та прапор Нижней Австрии пиднимай, та Сало не роняй, убийцам ховай!
Весёлый Роджер
Ответ дэ ШМУЛЯ про Советские смартфоны чи патефоны?