Обществоwww.ukrinform.uaOct 9

Україна співпрацюватиме з США у збереженні пам'яток єврейської спадщини

nk_hauz/1WMYTavnR.jpeg

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко обговорив зі спеціальною посланницею США з питань Голокосту Еллен Джермейн питання збереження пам’яток єврейської культурно-історичної спадщини.

Про це він написав у Фейсбуці, передає Укрінформ.

За словами міністра, під час зустрічі йшлося, зокрема, про відновлення синагог.

"У нас їх налічується близько 800. Але не всі з них у хорошому стані, оскільки в деяких місцях просто немає представників єврейської спільноти. Найбільш мальовничі, як у Жовкві, можна переформатувати в музей. Але, щоб це реалізувати, потрібна третя сторона. США зацікавлені в партнерстві в даному напрямку. Розглянемо можливість співпраці через фінансову допомогу чи залучення експертів", - повідомив Ткаченко.

Як він зауважив, посланниця США відзначила, що в Україні антисемітизм не є проблемою. Крім того, американська сторона запропонувала Україні долучитися до Міжнародного альянсу пам’яті жертв Голокосту (IHRA) у статусі спостерігача. Наразі ведеться дискусія.

За словами Ткаченка, окремо під час зустрічі обговорено тему встановлення монумента в Бабиному Яру.

"Пані Джермейн висловила підтримку з боку США у наших діях. Комеморація Голокосту і збереження пам’яті про цю жахливу сторінку в історії – наш спільний обов’язок", - наголосив він.

Як повідомлялося, у Національному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр» 6 жовтня відбулися заходи до 80-их роковин трагедії. Зокрема, був представлений новий об’єкт Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» – «Кристалічна стіна плачу» всесвітньо відомої художниці Марини Абрамович. «Кришталева стіна плачу» є одним із найбільших у Європі артоб’єктів, збудованих протягом останнього десятиліття.

Під час Другої світової війни нацисти, які зайняли Київ, використовували урочище Бабин Яр як місце масових розстрілів цивільного населення, головним чином євреїв. 29 вересня 1941 року за наказом окупаційної адміністрації все єврейське населення було зобов'язане з'явитися до Бабиного Яру. Людей групами проводили через пропускний пункт, після чого заганяли на край яру і розстрілювали. Цього та наступного дня жертвами розправи стала 33 771 особа.

Загалом масові вбивства в урочищі тривали до самого відходу нацистів із міста. За офіційними даними, в Бабиному Яру розстріляли близько ста тисяч людей.

💬 Последние комментарии
е
тупость твоя и так видна, а ты интеллект покажи))))
Елена
Не ответил что думаешь о словах ВВП.не ответил.
Елена
Америка с нами!
Елена
Если при царе всё было , зачем менять?Царя между прочим никто не любил и скинули его не большевики.
Елена
Ни о чём.
Весёлый Роджер
Брехня! Шмуля Сруля, платный гандон, ТУПОЙ свинорылый пропа_Хандон хунты, давно писал - шо нычого у москалей НЫМА, що весь ГАЗ принадлежит пиндосам! И тильки им стоит приказать - як москальские олигархи выстроятся по росту та включат уси вентили на полную!!! Ось воно як! А вы, шановни читачи, слухайте бильше пропа_Хандонив хунты и у вам тоже выдадуть кружевные майданный труселя! Сало уронили? хероям убийцам детей мало!
Весёлый Роджер
Пани Меркель была жутко обижена на русских, что у неё младой фройлен велосипед "Цап-царап" - русский солдат! НО!!! Все, кто хоть что-то знают про советскую армию и ГСВГ, те понимают, что солдат на велике - это или наряд, а то и дисбат, или отсылка в Союз, причем уже в ЗбВО! Значит - это прапор! А кто у нас були прапорами в СА, правильно - хитродупики - вони же Шмули Срули! Отож!