Обществоnv.ua30 мар.

Україна стала першою країною світу, яка прирівняла електронні паспорти до звичайних

nk_hauz/-mx2rwrjf_erqlhxr2hh.jpg

Україна стала першою країною світу, яка прирівняла електронні паспорти до звичайних. Законопроєкт про електронні паспорти підтримали 302 нардепи під час засідання Верховної Ради 30 березня.

Біометричний паспорт і ID-картка в додатку Дія з 23 серпня 2021 року будуть повним аналогом паперового і пластикового.

Документ закріплює на законодавчому рівні терміни «е-паспорт» і «е-паспорт для виїзду за кордон». Цифрові документи формуються безкоштовно за бажанням і можуть пред'являтися на території України для посвідчення особи і підтвердження громадянства (крім випадків перетину кордону, в'їзду і виїзду з тимчасово окупованої території). В електронних паспортах буде інформація про місце проживання і код платника податків.

Як пояснив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, тепер достатньо мати з собою телефон з цифровим паспортом для будь-якої життєвій ситуації, в якій потрібен паспорт:

«Користувачі Дії більше не стикатимуться з ситуаціями, коли цифровий паспорт не приймають. Це не просто важлива подія в історії сучасної України і великий крок до впровадження режиму "без паперу". Це унікальний світовий кейс, яким можна і треба пишатися».

Мінціфра запустила цифрові паспорти в Дії в квітні 2020 року. Зараз ними можуть користуватися близько 20 млн українців - більш ніж 5,5 млн з них мають ID-картку, ще 18 млн - біометричний закордонний паспорт.

💬 Последние комментарии
Каменяр
Де ти бачила на Донбасі американців і англічан? Знову Путін чи Пєсков наспівали?
Memento mori
Так у американцев тоже долг государственный постоянно растет. Государство крупно задолжало. Просто Маркс с Энгельсом давно померли, а указать на этот важный момент и проанализировать причины и последствия некому.
Охотник за головами
* У старперов стартапов не было.
Охотник за головами
Все гениальное просто. У стартеров стартапов не было. Была путевка в жизнь. А нужны были, оказывается, стартапов вместо путевок, стимул, мотивация.
Мюколя
тю ишо? треба има вобще все отрезати - а то як
Лейтенант Шмидт
В Афганистане очень похожая ситуация была. Нужно попробовать обратиться в благотворительный фонд Ахметова для сирых и убогих, его ещё часто на канале этого успешного донецкого предпринимателя и эффективного менеджера рекламируют. Пожаловаться, что украинская армия все съедает, а на боевую подготовку и обмундирование с амуницией денег не остаётся. Возможно, благотворительный фонд поможет армии деньгами.
Вперде
Да.
Авторские статьи