Обществоsuspilne.media25 апр.

Український дім підготував виставку та світлове шоу до роковин Чорнобильської катастрофи

25 квітня на сайті Національного центру "Українського дому" відкриється онлайн-виставка про Чорнобильське Полісся "Темний рай", а на фасаді будівлі покажуть тематичний світловий перформанс.

nk_hauz/-mz86sfnb0knuqrilqy1.jpg

Мистецький проєкт презентує понад 12 різноманітних художніх та дослідницьких робіт, які пов'язані із побутом та життям людей Чорнобильського Полісся. В рамках експозиції глядачі зможуть побачити мистецькі відео, інсталяції, архівні фото, живопис, творчі рефлексії, створені спільними зусиллями художників та етнографів, а також почути розповіді про експедиції до тих територій, традиції бджільництва-бортництва, історії місцевих жителів.

Концепція виставки "Темний рай" заснована на проявах життя Чорнобильської зони через тридцять п’ять років спустошення і руйнації. Адже покинуті землі відродилися і несуть свій унікальний код.

Рай, прикритий темрявою людського нігілізму існує — там є життя й одного разу, перелякана тварина, що шукає прихисток від негоди, зайде до похиленої хати з облущеними стінами та побитими вікнами, де рослинність вже проросла з підлоги. Її погляд зупиниться на пожовклій чорно-білій фотографії — “Коли ви вже повернетесь? Ми вас чекаємо, люди!”, - розмірковує Ігор Руденя, художник-самітник, який створив свій маленький світ у покинутому селі постраждалої території (його робота зображена на постері мистецького проєкту).

nk_hauz/-mz86ozdto8y5esgtvnf.jpg

У ввечері, з 20.00 до 22.00 години на фасаді "Українського дому" відбудеться світловий перформанс "Чорнобильське Полісся. Темний рай". Його можна буде побачити під час прогулянки з будь-якої точки Європейської площі, залишаючись у безпеці та дотримуючись усіх карантинних обмежень, наголошують організатори проєкту,

Перформанс зніматимуть на камеру і, відтак, він буде доступний для перегляду в рамках онлайн-виставки.

Команда проєкту:

Авторка і кураторка — художниця, культурна діячка ZINAIDA

Співкуратор, архітектор онлайн експозиції — Вальдемарт Клюзко

Етнографка, консультантка, доктор історичних наук, співробітниця ДНЦЗКСТК — Олена Боряк

Етнографка, консультантка, співробітниця ДНЦЗКСТК — Наталія Лещенко

Майстриня обрядового хліба, дослідниця традицій експерт натурального природного харчування — Оксана Барабаш

Художник — Ігор Руденя

Кінооператор, фотограф — Сергій Михальчук

Координаторка проєкту — Наталія Рудник

Співорганізатори проєкту:

Державний науковий центр захисту культурної спадщини від техногенних катастроф (ДНЦЗКСТК)

Національний центр "Український дім"

💬 Последние комментарии
Елена
Ио не я писала
Елена
Американская военная мощь,плюс экономика Запада , её научно-технический , финансовый, людские потенциалы.
Елена
Там измором американцев выжили, хотелось им остаться жить в средневековье,пусть живут.
гость
Техас был немецкой колонией в той ещё индейской Америке.
Гость
Половину армии пригнали ? Это диверсия ! Их там всех разом и накроют ….
Весёлый Роджер
Серж вы постоянно недоговариваете вашу фразу... Там же сразу писли - "Етить-молотить!!!" идэ "Эб.ть копать!!!" - що будэ скоро весьма актуально для xoxлoвермахта.
Весёлый Роджер
Не пиСди МРАЗЬ Шмуля продажная! Ты был за пиндосные прививки от Джонсона & Джонсона. Таки, а ведь ых як и бананив, вид панов пиндосов - НЫМА!!! ЭЙ ТВАРЬ - НЫМА!!! Як у тоби и ума!!! Пердун ты проклятый, шизик лысыватый! «Елена -27 июня 2020 - Много, очень много масок, самолёт целый,большой доставил, …нужные медицинские препараты и средства всякие приборы,там инвентарь ,всякое такое . всё доставили и ИВЛ Америка людям посылает,кому надо…» «Елена -29 июня 2020- Болезнь.ха.А Украина все равно идёт в Европу…» Хоть и мает нищебродную *опу! Да Шмуля, а ты переходи по этим ссылкам, там про тебя усё!