Український дім підготував виставку та світлове шоу до роковин Чорнобильської катастрофи
Обществоsuspilne.media25 апреля 2021

Український дім підготував виставку та світлове шоу до роковин Чорнобильської катастрофи

25 квітня на сайті Національного центру "Українського дому" відкриється онлайн-виставка про Чорнобильське Полісся "Темний рай", а на фасаді будівлі покажуть тематичний світловий перформанс.

Мистецький проєкт презентує понад 12 різноманітних художніх та дослідницьких робіт, які пов'язані із побутом та життям людей Чорнобильського Полісся. В рамках експозиції глядачі зможуть побачити мистецькі відео, інсталяції, архівні фото, живопис, творчі рефлексії, створені спільними зусиллями художників та етнографів, а також почути розповіді про експедиції до тих територій, традиції бджільництва-бортництва, історії місцевих жителів.

Концепція виставки "Темний рай" заснована на проявах життя Чорнобильської зони через тридцять п’ять років спустошення і руйнації. Адже покинуті землі відродилися і несуть свій унікальний код.

Рай, прикритий темрявою людського нігілізму існує — там є життя й одного разу, перелякана тварина, що шукає прихисток від негоди, зайде до похиленої хати з облущеними стінами та побитими вікнами, де рослинність вже проросла з підлоги. Її погляд зупиниться на пожовклій чорно-білій фотографії — “Коли ви вже повернетесь? Ми вас чекаємо, люди!”, - розмірковує Ігор Руденя, художник-самітник, який створив свій маленький світ у покинутому селі постраждалої території (його робота зображена на постері мистецького проєкту).

У ввечері, з 20.00 до 22.00 години на фасаді "Українського дому" відбудеться світловий перформанс "Чорнобильське Полісся. Темний рай". Його можна буде побачити під час прогулянки з будь-якої точки Європейської площі, залишаючись у безпеці та дотримуючись усіх карантинних обмежень, наголошують організатори проєкту,

Перформанс зніматимуть на камеру і, відтак, він буде доступний для перегляду в рамках онлайн-виставки.

Команда проєкту:

Авторка і кураторка — художниця, культурна діячка ZINAIDA

Співкуратор, архітектор онлайн експозиції — Вальдемарт Клюзко

Етнографка, консультантка, доктор історичних наук, співробітниця ДНЦЗКСТК — Олена Боряк

Етнографка, консультантка, співробітниця ДНЦЗКСТК — Наталія Лещенко

Майстриня обрядового хліба, дослідниця традицій експерт натурального природного харчування — Оксана Барабаш

Художник — Ігор Руденя

Кінооператор, фотограф — Сергій Михальчук

Координаторка проєкту — Наталія Рудник

Співорганізатори проєкту:

Державний науковий центр захисту культурної спадщини від техногенних катастроф (ДНЦЗКСТК)

Національний центр "Український дім"

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Табан
А Вовка на себя не похож! Свидомые его подменили на двойника Лжевовку!
Весёлый Роджер
Дзякую тоби добрий та вельможний пан за наводку! У майбутньому ты прав! "Наловил в Донце я раков, в рожу Шмуле и по сраке!" - ТАкъ? Занятно, надо запомнить!
УВАЖЬ еЛЕНУ
Уважь ,,елену,, - говори на мове - ,,срака,, ! Она сразу к тебе подобреет!
Весёлый Роджер
Смело, я бы сказал, где-то затейливо и конечно же безупречно верно. Ну почти, как у Шмули грязнули, засунуть вилку в …у и поскакать с ней оголённой, не вилкой, у Эуропу, ну называть это место нельзя, хунта запретила, скажем так, засунуть вилку в то место, где у ПРОСТОГО щирого народа находятся мозги. Ну да, а как же…, иначе бы этот народ, не избрал бы себе такую владу!
Весёлый Роджер
Пошёл ты на фуй дуполиз ТУПОЙ! Сразу видно что ты мудак и по жизни и в компутере! Здесь на странице всего ПЯТЬ ЖОП!!! Таки "моя" всего ОДНА!!! Пример приведи киздабол ты продажный, дэ это? "якось у тебя через каждые три слова жопа проскакивает..." - що опять слился тварь брехливая. Какой же ты мудак пердун отсталый - нажимаешь и держишь CTRL далее жмешь F - там в открывшемся окошке пишешь - жоп, далее жмёшь Enter. Система сама тебе напишет скики на этой странице твоих коханих жоп! Ты всосал обормот?
Либеральный эксперт
Лучшие умы человечества пришли к высновку, что держава в смартфоне победит голод, холод, коммунистов, жидов и нацизм! Легко!
Йод
Дык воно и не сбежит .