Обществоukrrain.com12 июн.

Українську армію скоротять на 40 тисяч

nk_hauz/-m9cghevd03t_lxnn69w.jpg

Міністр оборони підтвердив інформацію про скорочення ЗС України на декілька десятків тисяч осіб, проте обіцяють нікого не звільняти – заповнятимуть вакантні посади, яких вдосталь.

Про це повідомив генерал-лейтенант Забродський, екскомандувач Десантно-штурмових військ, народний депутат, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

«По-перше: пан міністр підтвердив, що заходи із модною назвою «оптимізація», а саме скорочення, саме так, плануються. По-друге: заходи плануються і будуть проводитись обережно і виважено. І по-третє: враховуючи велике значення саме людського фактору, Міністерством оборони України не планується скорочення невакантних посад», – розповів Забродський про засідання комітету.
nk_hauz/-m9cgkac8mikfzmniejc.jpg

Водночас, за інформацією генерала, вже заплановано скорочення чисельності Сухопутних військ більш ніж на десять тисяч чоловік, Повітряних Сил, Морської піхоти та Десантно-штурмових військ (ДШВ) – по декілька тисяч осіб. Загалом близько сорока тисяч посад.

Зокрема, ідеться про скорочення декількох ескадрилій тактичної авіації, розвідувальних, артилерійських і танкових підрозділів у ДШВ і Морській піхоті.

nk_hauz/-m9cgkrxajebe7aouz76.jpg

Забродський наголосив, що існуючі структури бойових частин і підрозділів запроваджені у відповідь на виклики часу, які постали перед ЗСУ протягом останніх шести років.

За інформацією Міноборони, реальна чисельність військовослужбовців у ЗСУ складає 193 880 осіб. Яка штатна чисельність ЗСУ, наразі невідомо, неофіційно називають цифру понад 300 тисяч.

nk_hauz/-m9cgkoxn4e4dazbvobh.jpg