Українці генетично близькі з хорватами та поляками: результати масштабного дослідження
Обществоvgolos.com.ua30 августа 2020

Українці генетично близькі з хорватами та поляками: результати масштабного дослідження

Українці мають схожі ДНК із жителями сусідніх країн.

Про це в інтерв’ю ІА Вголос сказала доктор біологічних наук, професор, доцент кафедри генетики та цитології Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Ольга Утєвська.

“Європейське положення України обумовлює переважну присутність у мітохондріальному генофонді українців західноєвропейських гаплогруп. Їх загальна частка становить понад 98%. Тоді як африканські та східноєвроазійські гаплогрупи зустрічаються з мінімальними частотами 1% та відповідно 0,14%. Області генетичної схожості українців за маркерами мітохондріальної ДНК охоплюють території Польщі, Німеччини та інших країн Балтійського та Північного морів, зокрема і Західну Скандинавію та Британські острови.

Також цікаво, що 20% мітохондріальної ДНК властиві лише українцям та рідко розповсюджуються на інші території. 25% українських мінотипів відноситься до головного географічного кластеру, широко поширеного у межах Європи, 9% мінотипів поширені серед слов’янських народів (південних білорусів та східних поляків). Близько 6,7% мітохондріального генофонду українців показує спорідненість з північноєвропейськими фіно-мовними популяціями, незначні 2-3% поєднують нас із західно-сибірськими та північно-кавказькими народами”, – пояснила науковець.

Компоненти аутосомного генофонду українців:

 • 75% – європейські
 • 20% – близькосхідний
 • , 3% – сибірський
 • 2% – південноазійський.

“За складом Y-хромосоми українці генетично близькі до народів слов’ян, тобто це обмежується Центрально-східними регіонами Європи. Усі східні, західні, північні та південні слов’яни – генетично схожі, у нас спільна мовно-лінгвістична група. Українці генетично найбільш схожі до білорусів Полісся. Особливо це стосується жителів Рівненської та Житомирської областей. Тобто якщо трактувати не етнічно, а територіально, то білоруси Полісся – по суті це такі самі українці. Мабуть, це не політкоректно, але десь так і є. Щодо північних та центральних білорусів, то вони вже мають більшу схожість до поляків та жителів північного заходу європейської частини Росії.

Далі близькі – словенці, хорвати, словаки, східні поляки, північні та центральні білоруси. Є у нас і спільність із жителями південно-західних областей європейської частини Росії”, – наголосила вчена.

2 комментария

Написать комментарий
 • Елена
  30 августа 2020
  А Весёлый Роджер генетически идентичен свинье,дикому кабанчику,злобному и дурному,ха.на все 100 % .
  Ответить
 • Весёлый Роджер
  30 августа 2020
  Наверное, всё же имеются ввиду щирые укаринцы запизденцы чи ляхо-австрийские выэбки, типа нашего пидзаборника, дупой высранного, пропахандона Шмули. Ну а как же им не быть близкими по хромосоме, да ещё по одной, Шо? По одной извилине? Ну мабуть, мабуть! Так вот, если и у щирых-нацистов рагуль и у хорватских фашистов-усташей одни и те же «папы» австрияки. И в концлагерях фашистских они були вместе и вместе евреев сжигали, а шо, хиба там добро Сало тай грошей на життю хватало! Сало уронили – хероям убийцам мало! Бандера, Шухевич херои Украины! ! ОУН УПА - херои все Хатыни! Всем державне визнання! ТакЪ Победим! Смерть творогам! Москаляку на гиляку - жидив, ляхив на ножи, на ножи!
  Ответить
💬 Последние комментарии
Дэн
Сортир должен работать по назначению,канализация отбросов,сбор дерьма.
000000
Хай сторонники цієї позиції себе і утилізують
Дэн
Да ладно,какие могут быть нарушения в здране победившей гыднасци,на гилляку маловеров и зрадныков.Даже если на выборных бюллетнях будут жарить несогласных,а избиратели пробираться к участкам по трупам выборы будут признаны чейстными,прозрачными и вааще окуенными.Слава демократии и апостолу ея Соросу Всемогущему,пи-ц.
00000
Нагнітання .страху і підштовхування до утилізації людей .Людська генетика сформована в умовах дуже високим рівнем углекислого газу так що людству це загрози не несе буде просто новий відбір.
Пархатый
Мнение мовной шлюхи хозяина не интересует.
самое важное
за кого будут голосовать, получив гражданство. головне - не за москаля.
этот порядок наведет
и в мвф и ес. только горячей воды нема и дороги " жэ" (ну то все мелочи). лучше о глобальном поговорим, и потом возьмем кредит ... у мвф
Авторские статьи