Уникнути розлучення допоможе гумор

06.12.2018 20:39 zdorovia.com.ua
Психологи зазначають, що після кількох десятиліть шлюбу пара починає

Гумор допоможе парам уникнути розлучення

Статистика розлучень в США вражає - половина сімей не дотягують до другої річниці. У Європі ситуація приблизно така ж. Однією з найпоширеніших причин розлучення подружжя називають постійні сварки.

Фахівці з університету Каліфорнії опублікували в журналі Emotion результати свого дослідження, в якому спробували знайти спосіб врятувати сім'ю. Для цього вчені запросили близько ста пар, які живуть разом не менше 15 років. Протягом 13 років за учасниками експерименту велося спостереження.
Їх періодично запрошували на бесіду, під час якої обговорювалися проблеми в стосунках і останні сварки в родині. Найбільше вчених цікавив не предмет розбіжності, а те, які емоції проявляли учасники дослідження і як часто вони сперечалися або погоджувалися один з одним під час зустрічі з психологом.

Як виявилося, чим менше у пари досвіду спільного життя, тим більше вони схильні до прояву негативних емоцій і агресивних суперечок. Але у пар, які прожили разом більше двох десятків років поведінка зовсім інше - вони частіше йдуть на компроміс, відносяться до сварок з гумором і намагаються не затягувати конфлікти.
Що цікаво, при цьому зростає не тільки рівень задоволеності відносинами - такі пари в цілому більш задоволені життям і відчувають більше позитивних емоцій.

Комментарии

Добавить комментарий

АВТОРСКИЕ СТАТЬИ