Обществоiviche.comApr 10

Уряд планує проводити професійну підготовку для осіб з інвалідністю

Курси підготовки та підвищення кваліфікації будуть організовувати коштом Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю

nk_hauz/-mxs93fbwhj02pqg5gn7.jpg

Для громадян з обмеженими фізичними можливостями створять більш сприятливі умови працевлаштування. Відповідний законопроєкт №5344 внесли на розгляд до Верховної Ради.

«Особам з інвалідністю, які за станом здоров’я не мають можливості працювати на (в) підприємствах, установах і організаціях, у ФОП, територіальні органи центрального органу виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, сприяють працевлаштуванню за умови виконання роботи вдома (дистанційно)», – йдеться у проєкті закону.

Передбачається, що за гроші з Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю будуть створювати робочі місця для таких громадян країни.

Також для людей з інвалідністю будуть проводити професійну підготовку, перепідготовку та курси для підвищення кваліфікації. Це все знову буде фінансуватися коштом фонду.

У проєкті закону зазначено, що норматив робочих місць для осіб з обмеженими фізичними можливостями залишиться такий самий – 4% від чисельності штатних працівників облікового складу за рік або, якщо працює від 8 до 25 осіб, то в кількості одного робочого місця.

Крім того, проєкт передбачає, що у вищевказаних нормативах робочих місць з’являться місця для осіб з інвалідністю, які страждають психічними розладами (відповідно до ЗУ «Про психіатричну допомогу».).