Обществоzaxid.net13 февр.

Уряд запропонував називати містами населені пункти, де проживають понад 10 тис. людей

nk_hauz/-mtq7hfjlt09xxdkvhl_.jpg

Кабінет міністрів України направив до Верховної Ради законопроект «Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою України». Серед іншого, документ визначає підстави для надання населеному пункту статусу міста чи селища, повідомило в суботу, 13 лютого, «Суспільне».

Відповідно до норм, прописаних у законопроекті, населений пункт називатиметься містом, якщо в ньому проживає понад 10 тис. людей, а щільність ннаселення становить 1000 людей на квадрадний кілометр площі.

Селищем називатиметься населенний пункт, чисельність жителів якого перевищує 5 тис. людей.

Законопроект «Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою України» є одним з пакету так званих євроінтеграційних законів, які мають пришвидшити виконання Україною Угоди про асоціацію. Він має визначити чіткі правила вирішення питань адміністративно-територіального устрою – порядок утворення, ліквідації, встановлення і зміни меж адміністративно-територіальних одиниць та населених пунктів, тощо.

Досі на території України чинним є указ Президії Верховної Ради Української РСР «Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою Української РСР» від 12 березня 1981 року.

Уряд ухвалив проект закону в рамках низки документів про децентралізацію. Готувало його Міністерство розвитку громад та територій. Заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода сподівається на швидку співпрацю з парламентом для його ухвалення.

Схожий документ уряд ухвалював у 2020 році, але тоді його не схвалила Асоціація міст України.

💬 Последние комментарии
Никилай Дриздив спрашивает
крест НАТО - это немецкий крест Гитлеровской Германии или таки из советской телепередачи "В мире животных"?
е
Елена, вон тебя цельный президент(кстати один из ТВОИ кумиров) в военкомат призывает.. а ты дома диване отлеживаешься - непорядок!)))
е
Елена, так говоришь америка самая-самая?))) у тебя точно методички для американских обывателей.. тут об это так и написали))))
Инна
Не обижайте Хазанова
е
странно ТАКАЯ развитая страна, делающая ЛЕДОКОЛЫ, как утверждает тут Елена, а снег для нее проблема... впрочем как и для супер-пупер развитой америки.. Елена как же так-то?))))
е
Елена прокомментируй.. так кто говоришь бабки любит, а кто о населении заботится?...
е
Елена, а ну приведи пример такого же в Украине.. только не надо сюда Россию приписывать - это Украина по твоему идет в Европу, а не Россия))) и всего 1,5тыс евро... вот Петя с Сеней миллионами нагребли и НИЧЕГО, а ТЫ их еще своими кумирами и гэроями считаешь, тварь продажная...