Обществоeducation.24tv.ua5 нояб.

В училищах створюватимуть центри кар’єри для допомоги випускникам у працевлаштуванні

nk_hauz/Gt4QFlF7R.jpeg

Міністерство освіти рекомендує закладам професійної освіти створювати центри кар’єри, які допомагатимуть випускникам з працевлаштуванням. Очікується, що такі центри будуть адаптувати знання та вміння молоді до потреб ринку праці.

Заступник міністра освіти Ігор Гарбарук вважає, що найважливішою функцією центрів кар’єри має стати аналіз ринку праці, зокрема можливостей, які він пропонує, та вмінь, які потрібні для успішного працевлаштування.

Такі центри мають допомогти молоді не тільки знайти свою першу майбутню роботу, але й підготуватись до початку кар’єрного шляху.

Це можна досягти мети лише за міцної співпраці закладів професійної освіти з роботодавцями та місцевою владою. Ми закликаємо місцевих управлінців і бізнес проявляти ініціативу та долучатись до розвитку центрів кар’єри, – зазначив Гарбарук.

Основними функціями центрів кар’єри є:

  • організація та проведення консультування учнів і випускників профтехів,
  • розвиток підприємницької ініціативи,
  • інформування молоді про основні тенденції ринку праці та вимоги роботодавців.

Планується, що центри будуть вивчати динаміку попиту на відповідні професії та формувати рекомендації для керівників закладів щодо державного та регіонального замовлення.

Також ці центри співпрацюватимуть з підприємствами та організаціями для отримання об’єктивної оцінки якості підготовки учнів профтехів.

До слова, у МОН наголосили, що впродовж останніх років зростає тенденція щодо кількості вступників до профтехів. Так, набір вступників за два роки збільшився майже на 10%. До профтехів зарахували у 2021 році понад 105 тисяч вступників.

Рейтинг найпопулярніших професій у профтехах, які обирають вступники:

  • кухар,
  • водій,
  • кондитер,
  • слюсар,
  • зварювальник.

Окрім того, з 1 січня 2022 року студенти профтехів будуть отримувати більшу стипендію. Так, розмір мінімальної академічної стипендії збільшиться з 490 до 1250 гривень на місяць.

💬 Последние комментарии
Не Елена
Слышь, старая ТП, по твоим высерам видно как ты хочешь "... человеческого доброго отношения между людьми...", ха. Ты хоть бы не позорилась тут своей тупостью. У тебя всё-таки с головой проблемы - писать всякий бред, обсирать, обязываться, а потом говорить про справедливость и добрые отношения. Лечиться надо, в Кащенко тебя не долечили.
Гiсть
Дайте пожалуйста адрес Центра по анализу, вышлю туда свой кал для анализа, "поскольку гибридные угрозы становятся более острыми" и это напрягает.
Елена
Цитаты опять
Елена
Он делает плохое, разве не видно?
Елена
Шмуля сало не ест, нельзя,а я не Шмуля,сало ем, чуть чуть
Весёлый Роджер
«Елена - 15 мая 2020 - Вжился в роль понимаешь?ха.Что сделаешь,талант актёра или кого там( прим. моё- ПОДДОНКА!!!) ,не пропьёшь,ха.Так и живу ,Еленой,ха.Уже свыкся,ха.» А Украина идёт в }|{oпу, а не у Европу. Сала Уронили – тюю, так хероям бандитам вже мало! ---- «Елена -26- апреля – 2020 - Ты Луночка не особо то и пугай,.... и найти тебя времени надо пять минут, поэтому пугать меня не стоит,все под Богом ходим,ха.» ------ «Елена -21 августа 2020- Ебало закрыл сука,а то ещё пиздеть будет, уёбок.смотри у меня,жить то ге бессмертная у тебя,подонок.А Украина идёт в Европу!» Сало уронили – хероям убийцам мало!
Луна -2
Тогда пусть едет в свою благословленную Америку, и пусть поживет там, в богатой Америке.Только пусть потом не жалуется, что В Украине и России жить было лучше и сытнее, чем в богоизбранной Америке.Добрый вечер Роджер. .