В УКРАЇНІ ЧЕРЕЗ БОРГИ ЗА КОМУНАЛКУ МОЖУТЬ ЗАБОРОНИТИ ВИЇЖДЖАТИ ЗА КОРДОН
Обществоprm.ua05 сентября 2020

В УКРАЇНІ ЧЕРЕЗ БОРГИ ЗА КОМУНАЛКУ МОЖУТЬ ЗАБОРОНИТИ ВИЇЖДЖАТИ ЗА КОРДОН

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує внести до порядку денного сесії законопроєкт про зміни до законодавства щодо вдосконалення порядку погашення заборгованості з оплати ЖКП.

Про це повідомляє інформаційне управління Верховної Ради.

"Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній раді прийняти за основу проект закону про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку погашення заборгованості споживачів з оплати житлово-комунальних послуг №3613", - зазначено в повідомленні.

Законопроєктом пропонується запровадити процедуру обов’язкової реструктуризації заборгованості населення за спожиті житлово-комунальні послуги, що утворилася станом на 1 жовтня 2020 року.

У пояснювальній записці до документу зазначається, що реалізація проєкту Закону дасть змогу прискорити розв’язання проблеми погашення заборгованості населення за спожиті житлово-комунальні послуги, сприятиме покращанню взаємовідносин між споживачами та виконавцями житлово-комунальних послуг та стабілізації фінансового стану підприємств галузі.

Малозабезпечені верстви населення користуються субсидією на оплату житлово-комунальних послуг і оплачують такі послуги вчасно, оскільки наявність заборгованості за послуги у розмірі 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії є підставою для не призначення субсидій на наступний період, йдеться в пояснювальній записці.

Цей закон передбачає і певні тимчасові обмеження стосовно боржників. За рішенням суду можуть обмежити право виїзду за межі України, управління транспортними засобами, користування зброєю, полювання.

Написать комментарий