В Україні дозволять прослуховувати телефони - ЗМІ
Обществоzpost.me31 мая 2020

В Україні дозволять прослуховувати телефони - ЗМІ

Україна взяла на себе зобов'язання забезпечити Національному антикорупційному бюро "повну незалежність" і надати йому право здійснювати прослуховування. Це необхідно для отримання нового траншу МВФ у розмірі 5 млрд доларів. Про це повідомляє "Страна" посилаючись на проект меморандуму, який недавно затвердив Кабмін.

"Ми будемо підтримувати інституційну та оперативну незалежність НАБУ, в тому числі шляхом процедур призначення його керівника і обмеження підстав для звільнення. Ми також збережемо виняткові повноваження НАБУ з розслідування корупційних діянь. Ми будемо посилювати слідчі повноваження НАБУ по використанню широкого спектру методів розслідування, включаючи таємні операції, перехоплення повідомлень (тобто прослушку - Ред.), доступ до комп'ютерних систем і затримання, без необхідності покладатися на інші правоохоронні органи ", - йдеться в тексті проекту. 

Таким чином, згідно з меморандумом, Україна взяла на себе зобов'язання не намагатися звільнити главу НАБУ Артема Ситника через прийняття змін до закону (що вже давно намагаються зробити українські депутати і що не подобається Заходу).  Крім того, як раніше писав відомий юрист Андрій Портнов, документ включає норму про надання права НАБУ на прослушку. 

У меморандумі зазначено, що вже внесені поправки в закон №2019 / 187-IX, що дозволяють НАБУ вести прослушку. До кінця липня 2020 року відомству будуть надані всі необхідне обладнання і ресурси, щоб уже до вересня НАБУ могло вести прослушку телефонів. 

Написать комментарий