В Україні хочуть створити кладовище, де ховатимуть героїв
Обществоbastion.tv21 октября 2020

В Україні хочуть створити кладовище, де ховатимуть героїв

Національний військовий меморіальний цвинтар повинен розташуватися на Київщині.

Кабінет міністрів України вніс до парламенту проєкт Закону №4225 «Про внесення змін до деяких законів України щодо Національного військового меморіального кладовища».

У пояснювальній записці зазначається, що проєкт Закону розроблено на виконання постанови Верховної Ради України від 2 червня 2011 року № 3459-VI «Про Національне військове меморіальне кладовище».

Проєктом акта вносяться зміни до законів України «Про поховання та похоронну справу» та «Про місцеве самоврядування в Україні». Зокрема, Закон пропонується доповнити новими статтями.

Національне військове меморіальне кладовище — архітектурно-художній комплекс, розміщений на спеціально відведеній земельній ділянці на території Київської області, призначений для організації почесних поховань та перепоховань борців за незалежність України у ХХ столітті, військовослужбовців, які померли (загинули) під час виконання бойових завдань, учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

Питання про відведення земельної ділянки для розміщення на ній Національного військового меморіального кладовища вирішується відповідно до Земельного кодексу України.

Замовником будівництва Національного військового меморіального кладовища є центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері соціального захисту ветеранів війни.

Будівництво такого кладовища здійснюється користуючися з коштів Державного бюджету.

Порядок організації поховань та перепоховань на території Національного військового меморіального кладовища визначається Кабінетом Міністрів України.

Витрати на поховання померлих на території кладовища здійснюються шляхом коштів Державного бюджету.

Зразок намогильних споруд та меморіальних табличок, що встановлюються на території Національного військового меморіального кладовища, затверджується Кабінетом Міністрів України.

У разі осквернення могил чи намогильних споруд відшкодування матеріальних збитків здійснюється коштами Державного бюджету України з наступним їх відшкодуванням користуючися з винних осіб.

Утримання в належному стані та охорона Національного військового меморіального кладовища забезпечується коштами Державного бюджету.

Не можуть бути поховані на Національному військовому меморіальному кладовищі особи, які обіймали керівні посади в комуністичній партії (посади секретаря районного комітету і вище), особи, які обіймали керівні посади у вищих органах влади та управління СССР, УРСР (УСРР), інших союзних або автономних совєцьких республік, органах влади та управління областей, міст республіканського підпорядкування, працівники совєцьких органів державної безпеки всіх рівнів.

Обмеження не поширюється на осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та брали безпосередню участь в антитерористичній операції та операції об’єднаних сил, забезпеченні їх проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції та операції об’єднаних сил у період їх проведення; борців на незалежність України у ХХ столітті.

Написать комментарий
Авторские статьи
Видео17 часов назад
Последний акт мировой дестабилизации. Михаил Хазин
Видео18 часов назад
Джангиров: Жидовин — богатырь, ''Великий диктатор'', большая ревизия политики США, приватизация ''трубы'', Иран и уран 1
Видео19 часов назад
Блэкаут в Техасе (USA) Борис Марцинкевич о причинах коллапса энергосистемы самого "зеленого" штата.
Политика20 часов назад
Порошенко снова заботится о ликвидации УПЦ? 2
Политика21 час назад
О возможности невозможного: Зеленский и политический лоббизм
Геополитика21 час назад
"Почему не взорвались "Искандеры". Армия восстала против Пашиняна
Политика21 час назад
"Не такие" граждане: кто и как записывает во враги народа 3
Политикадень назад
«Форма политической пропаганды»: почему Зеленский заявил об «открытых дверях НАТО» для Украины 2
Геополитикадень назад
С.Шторм: запретить венграм национальную символику?