В Україні хочуть створити пам'ятник-символ українським мандрівникам
Обществоday.kyiv.ua12 июля 2021

В Україні хочуть створити пам'ятник-символ українським мандрівникам

Учасники європейської мотоекспедиції створять пам’ятний знак – символ українських мандрівників.

Цього року Київський міський автомотоклуб (КМАМК) ініціює створення пам’ятного знаку в Україні. П’ять каменів, які було взято з п’яти крайніх точок Європи, поєднають в одну брилу, як пам’ятку українського вільного духу та волі.

У 2016 році відбулася мотоекспедиція навколо Європи «У пошуках українського сліду», довжиною 32 000 км. Український спортсмен, президент КМАМК Сергій Малик проїхав разом із командою 29 країн.

Вони 90 днів шукали маловідомих українців, які зробили вагомий внесок та мали відношення до формування сьогоденної Європи. Це саме ті українці, які залишились поза межами класично-історичного піару.

Коли рушали в подорож, мандрівники взяли з собою п’ять каменів із географічного центру Європи (село Ділове в Рахівському районі Закарпатської області) з написами українською, норвезькою, португальською, іспанською, французькою, італійською та англійською мовами.

Перший камінь було встановлено у найпівнічнішій точці Європи – мисі Нордкап. Другий мандрівники залишили у Франції (півострів Бретань), а третій –у найзахіднішій точці Португалії, Європи і в цілому Євразійського континенту, що видається в Атлантичний океан – на мисі Рок. Четвертий камінь знайшов своє місце в історичній місцевості Іспанії, у місті Таріфа. П’ятий учасники мотоекспедиції залишили у Портопало-ді-Капо-Пассеро, в провінції Сіракуза (Італія), яка є найпівденнішим населеним пунктом Сицилії.

З кожної крайньої точки Європи, назад до України, повернулася частинка того краю – по такому ж самому каменю, з яких вже у цьому році буде складено пам’ятний знак.

Повернулися до України і малюнки дітей АТО, які пройшли усі країни мотоекспедиції, отримавши відмітки Ватикану, Константинопольського та Чорногірського Патріархатів, а також Санти. Наразі ці 138 ілюстрацій готують до виставки, яка запланована в день відкриття пам’ятного знаку.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Гость
До не Несри петро
участник НК
Давно пора!
ЖИРИНОВСКИЙ ВАШ ВЫХОД
Жириновский обещал Днепр перекрыть... Интересно, как бы взвыли все русофобские страны? А ведь стоит сейчас подогнать пару бульдозеров к берегу Днепра и такое начнётся, что мама не горюй!
АЙ ДА МОЛОДЦЫ КИТАЙЦЫ
АЙ ДА МОЛОДЦЫ КИТАЙЦЫ !!!
гость
И дурь на виду...
участник НК
Участники интернет-портала НК, с чем находимся в проживаемом году - 2021 ? С ложью, руганью, обзыванием, матюками? Всё это не может и не должно быть от нас с вами в наших отзывах на различные публикации. ... и кто-то здесь: "сохранил в таком возрасте младенческую ясность ума?" Комментирующие, оставляем записи на публикации, а также отчасти смягчённо поправляем другого комментирующего. Но не надо выяснять отношения между собой. Правильное суждение принимайте, не отрицая. Каждый по своему имеет за собой вину. А самое главное, тому кто умнее среди нас, комментирующих, пора выходит в НК с постоянным обзором на публикации и комментарии.
Луна-2
"кролики =это не только мясо"- не так ли, Грета ? Да, главный кролик -у нас за бугром.