В Україні можуть обмежити роботу волонтерів-іноземців
Обществоtyzhden.ua16 июля 2021

В Україні можуть обмежити роботу волонтерів-іноземців

Законопроєкт №4521 передбачає введення серйозних обмежень, які ускладнять залучення іноземних волонтерів українськими громадськими організаціями. Про це Тижню розповів юрист Благодійного фонду Восток SOS Даниїл Попков. Нагадаємо, цей законопроєкт був зареєстрований ще у грудні 2020 року з ініціативи Кабінету міністрів, очолюваного тоді Денисом Шмигалем. Нині законопроєкт знаходиться на розгляді Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

“Мінсоцполітики перебирає на себе невластиві контролюючі функції у сфері волонтерської діяльності. Фактично міністерство надаватиме дозвіл на залучення організаціями іноземних волонтерів. Зараз громадські організації лише повідомляють про факт залучення волонтерів”, - зазначає Попков, наголошуючи, що попередня перевірка відсутня щодо іноземців, які в’їжджають до України з будь-яких інших причин. 

Автори законопроєкту пропонують, аби громадська організація для залучення волонтерів з-за кордону подавала до Мінсоцполітики заяву про включення її до списку установ, які можуть привозити іноземців для волонтерської роботи. Це додає багато бюрократичних моментів та затягує процес залучення нових людей. У своїй заяві організація має зазначити детальну інформацію про особу, дані з документів, карти платника податків, сферу зайнятості в Україні, де волонтер проживатиме тощо.

Мінсоцполітики протягом 20 днів після отримання заяви перевірятиме організацію на відповідність вимогам. Після отримання заяви міністерство надсилатиме запит до СБУ та відповідного центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сферах забезпечення охорони прав і свобод людини. Далі СБУ повинно ще протягом десяти днів провести перевірку щодо іноземного волонтера на предмет загрози від цієї людини національній безпеці одночасно із центральним органом виконавчої влади. Лише після проходження всіх етапів організація матиме право залучати волонтера-іноземця.

“Гадаю, що справжня мотивація просування законопроєкту не відображена у тексті пояснювальної записки до нього. Істина причина — вічне прагнення держави до всеосяжного контролю, а також створення нових корупційних можливостей для державних службовців. Саме це стоїть за необхідністю просити чергові дозволи у держави, а також за створенням механізму, який дозволить посадовцям у “ручному режимі” керувати залученням волонтерів-іноземців”, - пише Даниїл Попков. 

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
wourhgowu
rkghbskrughb
Елена
И шо?
Весёлый Роджер
Луночка привет! Ну как же без ПОЛНОВОДНЫХ рек там? А как же Шмулины мосты? Он же их во сне бачил и мореманов пиндосных под ними, ну тех шо с НЕ белой попой. Ты же его дэбильные мечты в пыль превратила! Кстати Мальта, бывшая РУССКАЯ земля, но... тра -ля- ля!
Весёлый Роджер
Ну ты написал! Ты хоть подумал шо будэ со щирыми мозгами, по уши забитыми свидомым дерьмом экс.прапора Шмули, онО же тут Елен - ну цэ тот мудак, шо думувает, шо не разглядят его у жиночих труселях до колен. Он и слева-направо с трудом читает, всё жирными грязными пальцами в экран тыкает, вслух слоги составляет. А ты ему тут задом-наперёд, он же ТУПОЙ свинорылый обормот! А ты ему тут про сраных хероев е..ых у сраку! Ты ему про Сало чи про ковбасику чи про гуся ... ось и писня уся!
Весёлый Роджер
А у долбоЭбов прапоров, на ящиках тушёнки плесень растёт! Ы шо? А в Антарктиде пингвины литают та на мове спивают! Ы шо?
Весёлый Роджер
Ну по поводу высокой травы не знаю, не видел - хотя что вы считаете высокой? И по поводу гадюки -туда же. Вообще-то там есть легенда, что Святой апостол Павел, в 0060 году н.э. потерпев кораблекрушении у её берегов, доплыл до берега и был там укушен змей. Он проклял там всех ядовитых змей, с тех пор они там все НЕ ядовитые. Вроде их там 4 вида - короче, я ни одну не встречал. Может вы на Гозо были? или на Комино? Каменные пляжи это на севере и на ю-востоке. Как я понял до Золотого пляжа и до Голубой лагуны на Комино - где построен городок для съемок Вестерна вы не доехали. В этой лагуне снималось много фильмов: Граф Монте Кристо, Трой и др. см в поиске. А вот изв. фильм "Голубая лагуна" не там.
111
Не, думаю, что одного перехода на латиницу - мало. Нужно ещё чтобы читать и писать наоборот: справа налево:!)) Ukars iniarku! Mayoreh Alars!