Обществоsud.ua3 дек.

В Україні можуть створити комісію з розгляду скарг засуджених про неналежне тримання

nk_hauz/7-zqdZhnR.jpeg

1 грудня на засіданні Комітет Верховної Ради України з питань цифрової трансформації рекомендував Верховній Раді підтримати проект Закону № 5652 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо заходів, спрямованих на поновлення прав засуджених осіб та осіб, взятих під варту, у зв’язку з неналежними умовами тримання».

Законопроект розроблений з метою створення належних матеріально-побутових умов тримання під вартою, а також впровадження у національне законодавство ефективних превентивних та компенсаційних засобів юридичного захисту у випадку неналежних умов тримання під вартою.

Необхідність прийняття відповідного акта пояснюється і кількістю судових справ.

«Станом на сьогодні загальна кількість рішень Європейського суду, які знаходяться на контролі Комітету міністрів Ради Європи в рамках групи справ, яка стосується проблеми неналежних умов тримання під вартою («Невмержицький та інші проти України») становить 81. А це близько 1/7 від загальної кількості усіх справ на контролі КМ РЄ щодо України.

Також близько 120 заяв такої ж категорії наразі очікують розгляду в Європейському суді», - йдеться у пояснювальній записці законопроекту.

Проектом Закону пропонується закріпити право засуджених, які відбувають покарання у вигляді позбавлення волі, та осіб, взятих під варту, утримуватися в належних умовах.

У випадку порушення такого права передбачається можливість звертатися до комісії з розгляду скарг на неналежні умови тримання в установах попереднього ув’язнення та виконання покарань і в разі незгоди з рішенням вказаної комісії оскаржувати його в суді.

Передбачені законопроектом зміни закріплять правові підстави для утворення місцевими органами виконавчої влади комісій з розгляду скарг.

Завбачені законопроектом нові статті 11-1 цього Закону та статті 115-1 Кримінально-виконавчого кодексу передбачають, що особа, взята під варту, засуджений, член  сім’ї або близький родич, захисник  мають право звернутися із заявою про встановлення факту та/або строку тримання у неналежних умовах до адміністрації місця попереднього ув’язнення, установи виконання покарань, яка невідкладно надсилає цю заяву до комісії з розгляду скарг або безпосередньо до комісії з розгляду скарг на відповідній території, в межах якої відбуває покарання.

Ця комісія розглядає заяву про встановлення факту тримання у неналежних умовах протягом п’ятнадцяти днів з дня отримання заяви та надсилає рішення засудженому.

У десятиденний строк після отримання відповідної заяви особи, взятої під варту, засудженого члени комісії з розгляду скарг уповноважені відвідати установу попереднього ув’язнення чи  виконання покарань та вивчити стан дотримання адміністрацією установи умов тримання.

Копія рішення комісії з розгляду скарг, яким встановлено факт та/або строк тримання особи, взятої під варту, засудженого у неналежних умовах надсилається до територіального органу управління та окружної прокуратури, в межах територіальної юрисдикції якої засуджений відбуває покарання, для вжиття заходів попередження порушень і відшкодування за неналежні умови тримання.

У випадку незгоди особи, взятої під варту, засудженого з рішенням комісії з розгляду скарг така особа має право оскаржити це рішення до суду в порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України.

💬 Последние комментарии
--------
Когда мы говорим британцы или они сами ,мы -они утверджаем о их имперском статусе.Британии нет -есть Англия.Мир помнит злобную британию. Говоря про установление проросийского украинского правительства РФ Англия утверджает ,что настоящее правительство установленое ими и подерживается ими,и управляется.Вор кричит держи вора. Англия вышла с ес для возрождения своей империи..
Спички детям
Шизофреничка, мне безразличны твои интересы. Уверен, что они такие же жалкие, ограниченные и бессмысленные как и твой куцый дефективный свидомый мозг.
Я
Это у них национальная особенность - кретинизм - мерило адекватности
Стэцько
Нужно у Рената Леонидовича спросить,а не у под-Пиндосников.
е
уважаемый, а Вы не видели еще упаковок от продуктов с очень характерной надписью "не для продажи в ЕС"? а я видел... так что да, для папуасов техника другая...
Читатель
Только для Украины? Для всего мира другие характеристики? Ну и заголовок....
е
показывай дорогу.. ты ведь только оттуда)))