Обществоwww.ukrinform.ua3 июл.

В Україні можуть створити службу перевірки якості меддопомоги - Ляшко

В Україні розглядають можливість створення державної служби перевірки якості медичної допомоги.

nk_hauz/-mdfaui9gmve66vjzclm.jpg

Про це під час зустрічі з журналістами повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, передає кореспондент Укрінформу.

“Розглядається питання створення державної служби з якості медичної допомоги”, - сказав Ляшко.

Він зазначив, що якість медичної допомоги передбачена трьома документами: Стратегією людського розвитку, яка затверджена указом Президента на початку червня, Національною економічною стратегією до 2030 року і Бюджетною декларацією на три роки, яка має бути прийнята урядом та схвалена Верховною радою.

"В кожному з цих документів контроль якості надання медичної допомоги є в пріоритеті”, - наголосив міністр.

За його словами, Національна служба здоров'я, яка є національним страхувальником, не має повноважень перевіряти якість надання медичної допомоги - вона лише здійснює оплату медичних послуг і перевіряє виконання договорів.

“Питання призначення лікарських засобів, ведення випадку - у НСЗУ немає таких повноважень. Треба, щоб були люди, які можуть прийти, подивитися правильність призначення, застосування для кожного конкретного пацієнта в кожному конкретному випадку”, - вважає Ляшко.

Він додав, що зараз це питання вирішується через діяльність клініко-експертних комісій при департаментах охорони здоров’я, але до їхньої роботи багато зауважень.