В Україні можуть заборонити перенесення робочих днів через свята
Обществоwww.depo.ua07 июня 2021

В Україні можуть заборонити перенесення робочих днів через свята

У четвер, 3 червня, до Верховної Ради було внесено проект постанови про ухвалення за основу законопроекту №4597 щодо узгодження вітчизняного законодавства із законодавством країн членів Європейського Союзу у питанні перенесення робочих днів.

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на відповідний документ №4597/П.

Зазначимо, що законопроект №4597 пропонує внести зміни в статтю 67 Кодексу законів про працю в частині узгодження вітчизняного законодавства із законодавством країн-членів Європейського Союзу в питанні перенесення робочих днів. 

Він передбачає заборону в Україні перенесення вихідних і робочих днів на підприємстві, в установі або організації, крім випадків, встановлених Кодексом.

Автори документу наголошують, що перенесення вихідних – радянська традиція, і в таких країнах, як Білорусь, Польща, Словаччина, Чехія, Литва, Франція, Німеччина, Данія, Нідерланди, США та інших країнах, такої практики немає.

Згідно з пояснювальною запискою, надмірна кількість переносів робочих днів:

  • негативно впливає на продуктивність праці;
  • мінімізує можливості роботи з інвесторами;
  • формує негативну репутацію бізнес-потенціалу України у світі.

Ще одним аргументом автори наводять бюрократію, пов'язану з наказами, які необхідно готувати щоразу, коли святковий день випадає на вихідний.

"Крім того, перенесення робочих днів призводить до 6-денного робочого тижня, іноді – два рази на місяць, що є порушенням законодавчих вимог до мінімального часу відпочинку працівника. Водночас перенесення робочих днів іноді призводить до чотирьох неробочих днів поспіль, що знижує трудову мотивацію, а також негативно впливає на можливість людини адаптуватися до робочого дня", – вважають нардепи.

Цікаво, що авторами законопроекту виступила група депутатів від партії "Слуга народу", в числі яких – глава парламентського комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова. Саме вона і виступила ініціатором проекту постанови.

Написать комментарий