Обществоwww.ukrinform.uaOct 9

В Україні можуть з'явитися офіси Міжнародного кримінального суду — правозахисниця

nk_hauz/Z6dz0-D7g.jpeg

У грудні минулого року добіг кінця етап попереднього розслідування, яке вів Міжнародний кримінальний суд, і в Україні можуть з'явитися його польові офіси.

Про це в ефірі телеканалу "Дом" сказала глава правління Центру громадянських свобод, кандидат на пост члена Комітету ООН проти тортур Олександра Матвійчук, передає Укрінформ.

За словами Матвійчук, зараз є кілька ініційованих Українською державою справ, зокрема й про порушення прав людини в окупованому Росією Криму.

"Україна працює зараз за кількома напрямами. Є кілька державних справ, які розгляне ЄСПЛ. Частина цих справ присвячена порушенню прав людини, які відбуваються у Криму. Також Україна подала позов до Міжнародного суду ООН щодо порушення двох Конвенцій: щодо расової, етнічної дискримінації та щодо фінансуванні тероризму", — наголосила правозахисниця.

Вона зауважила, що у грудні минулого року добіг кінця етап попереднього розслідування, яке вів Міжнародний кримінальний суд, і тепер в Україні можуть з'явитися його польові офіси, які займуться виявленням, документацією таких фактів, а також притягненням винних до відповідальності.

"Прокурор Міжнародного кримінального суду сказала, що вона звертатиметься до суддів за дозволом, аби розпочати повномасштабне розслідування. І ми можемо очікувати, що вже за деякий час на території України будуть відкриті польові офіси Міжнародного кримінального суду, почнуть працювати міжнародні слідчі, збирати докази, допитувати людей, видавати ордери про арешти", — сказала Матвійчук.

Правозахисниця наголосила, що обстоювати права людини необхідно в межах комплексної стратегії.

"Така робота з різними міжнародними організаціями дуже важлива. Має бути комплексна стратегія в обстоюванні та захисті прав людини та притягнення до відповідальності винних у порушенні прав людини", — наголосила Матвійчук.

💬 Последние комментарии
Луна -2
Привет Ро!Вчера прошлась за сахаром - самый дешевый -27 гривен Яйца десяток - 30 гривен -в одном магазине -27 гривен -ремонт кроссовок ( латочку насадить и прошить -)-49 гривен.
Луна-2
Где ты видела сахар за 23 гр 80 копеек ?литр подсолнечного масла не меньше 60 гривен .Хлеб уже писала -черный круглый -19 -80. Белый -21-гривна 80 копеек
Украинец
Всех с Великим Праздником!!!!!
лУНА - 2
И однако, как ни странно испугались..А вот нужна ли Россия или не нужна -время покажет! И ответка будет .Обязательно .Может и не сейчас но ...БУДЕТ!
УЧИТЕСЬ ГРАМОТНОМУ ПРАВОПИСАНИЮ !!!
Больные на голову авторы не читают и не понимают что написали!!! "На Закарпатии", "...получил посадку на голову", "...таемного ування". Кто автор этой галиматьи?
Весёлый Роджер
ЭЙ МУДАК, я не участвовал в прихватизации! Бо не бул у самой передовой та прогрессивной партии Свита! Ты себя там не забудь - ворюга тушённочно-портяночный!
Весёлый Роджер
Бильше точек......... Шмуля бильше...... - бо никто не поверит, шо цэ не ты, сраколиз керивничий, шо дупой нюхает цветы!