Обществоwww.ukrinform.ua9 окт.

В Україні можуть з'явитися офіси Міжнародного кримінального суду — правозахисниця

nk_hauz/Z6dz0-D7g.jpeg

У грудні минулого року добіг кінця етап попереднього розслідування, яке вів Міжнародний кримінальний суд, і в Україні можуть з'явитися його польові офіси.

Про це в ефірі телеканалу "Дом" сказала глава правління Центру громадянських свобод, кандидат на пост члена Комітету ООН проти тортур Олександра Матвійчук, передає Укрінформ.

За словами Матвійчук, зараз є кілька ініційованих Українською державою справ, зокрема й про порушення прав людини в окупованому Росією Криму.

"Україна працює зараз за кількома напрямами. Є кілька державних справ, які розгляне ЄСПЛ. Частина цих справ присвячена порушенню прав людини, які відбуваються у Криму. Також Україна подала позов до Міжнародного суду ООН щодо порушення двох Конвенцій: щодо расової, етнічної дискримінації та щодо фінансуванні тероризму", — наголосила правозахисниця.

Вона зауважила, що у грудні минулого року добіг кінця етап попереднього розслідування, яке вів Міжнародний кримінальний суд, і тепер в Україні можуть з'явитися його польові офіси, які займуться виявленням, документацією таких фактів, а також притягненням винних до відповідальності.

"Прокурор Міжнародного кримінального суду сказала, що вона звертатиметься до суддів за дозволом, аби розпочати повномасштабне розслідування. І ми можемо очікувати, що вже за деякий час на території України будуть відкриті польові офіси Міжнародного кримінального суду, почнуть працювати міжнародні слідчі, збирати докази, допитувати людей, видавати ордери про арешти", — сказала Матвійчук.

Правозахисниця наголосила, що обстоювати права людини необхідно в межах комплексної стратегії.

"Така робота з різними міжнародними організаціями дуже важлива. Має бути комплексна стратегія в обстоюванні та захисті прав людини та притягнення до відповідальності винних у порушенні прав людини", — наголосила Матвійчук.

💬 Последние комментарии
Елена
В нашем беспокойном мире всё может быть.
Елена
Горбачев и Ельцин кумиры Роджера.
Вася
Что то я очкую
РаДар
Три урода и предателя интересов народа! Вечный позор и анафема! Им и их продажным "элитам"! Такие же уроды сейчас занимаются закабалением людей, фашизацией режима правления, проводя насильственную вакцинацию! Это они устраивают диверсии и аварии на шахтах и предприятиях! Это они уничтожают образование, культуру и историческое наследие предков! Это они паразитируют на труде других, презирают и унижают тружеников! Верные слуги Запада, они ни перед чем не останавливаются, и готовы предавать и продавать свою страну и народ! ВРЕМЯ ИХ ВЫШЛО! Они не уйдут от справедливого гнева людей и Божьего Суда! Пусть так и знают!
Елена
В Америке всё есть,в большом количестве.
Елена
У Нуланд наверное разведданные есть,она не с потолка такое взяла.
Елена
Тупые долго на войне не живут,там все долго не живут, тупых убивают первыми.