Обществоwww.ukrinform.ua10 нояб.

В Україні немає єдиних ресурсів про стан повітря та радіаційний фон - екоактивістка

nk_hauz/-mlitjgsltd2wylbkpfv.jpg

Надання доступу до екологічної інформації є одним з викликів, які стоять перед Україною.

Як передає Укрінформ, про це заявила екологічна активістка, одна з засновників першого в Україні екологічного бота SaveEcoBot Ірина Черниш.

"Для того, щоб почати вирішувати проблему, спочатку потрібно її виміряти. Доступ до екологічної інформації є однією з вимог різних міжнародних документів, до яких долучилася і Україна. Доступ громадян до екологічної інформації є одним з викликів, які стоять перед Україною. Це необхідно для того, щоб люди могли реалізовувати свої екологічні можливості, які передбачені українським і європейським екологічним законодавством", - наголосила Черниш.

За її словами на сьогоднішній день в Україні десятки органів влади, наділених правом видавати дозволи на викиди, поводження з відходами, а також - дозвільних реєстрів, в незрозумілих форматах і не представлених онлайн.

"Найбільш затребувана інформація у громадськості - це доступ до інформації про стан довкілля, зокрема - про стан атмосферного повітря. Навіть фахівці в Україні мають доступ до такої інформації тільки за місяць після її збору, а то й за півроку. Ця інформація, на жаль, не становить для громадян ніякої цінності, оскільки вона не є актуальною. Крім того, в Україні немає єдиних ресурсів про стан атмосферного повітря, радіаційного фону. Зокрема, дані про стан атмосферного повітря містять понад півтора десятка джерел. Більше ніж дев'ять джерел - про стан радіаційного фону тощо. Точно так само не існує єдиного ресурсу, який би показував дані про стан пожеж в Україні", - наголосила екоактивіст.

За словами Черниш, навіть фахівцям важко оперувати такими даними, не кажучи про пересічних громадян.

"З дозвільними реєстрами сьогодні дуже важко працювати, вони не всі є в онлайні, вони в незрозумілому форматі. Тому доводиться агрегувати великі обсяги даних. На сьогоднішній день багато центральних органів виконавчої влади і місцевої влади видають дозволи на викиди в атмосферне повітря, на поводження з відходами, на скиди у водні об'єкти тощо. Для того, щоб в них розібратися, це дуже складно, якщо людина не причетна до цього процесу", - зазначила Черниш.

Також, за її словами, дуже велика проблема полягає в тому, що наразі немає моніторингу викидів підприємствами, а дозвільні документи підприємств не зібрані і не видаються жодним дозвільним органом.

"Ніхто, крім підприємств, не знає, скільки насправді викидів, забруднюючих речовин вилітає з труб", - наголосила вона.

При цьому екоактивіст зазначила, що це не тільки екологічна, а й фінансова проблема.

"Це проблема наповнення бюджету. Тому що від кількості викидів, кількості забруднюючих речовин платяться податки. Дуже часто ми стикаємося з ситуацією, коли такі податки платяться на рівні, задекларованому сім років тому, при отриманні дозволу на викиди. Але ми розуміємо, що це неможливо", - заявила активістка.

💬 Последние комментарии
зЕЛЕНСКИЙ, ОН НА ВСЁ ГОРАЗД!!!
зЕЛЕНСКИЙ, ОН НА ВСЁ ГОРАЗД! ОН ПИАНИСТ И пРЕЗИДЕНТ!!!
ОНИ ИСКАЛИ БЕРЕГА БЕЛАРУСИ !!!
Корабли НАТО в Чёрное море заходили не просто так! ОНИ ИСКАЛИ БЕРЕГА БЕЛАРУСИ! Не нашли и вернулись!
Гость
Ленка Шмуля сосалка с придорожной канавы дай сразу негру в жопу и утешься
Каменяр
Cocy недорого по четвергам и субботам на краковском рынке, свидомым отдельная скидка
Луна -2
Почему не читает - ему вырезки показывают ...А идея хорошая - съездить в Москву и посрать у ворот на Красной Площади - весело будет как вспомню прилет Руста ....
Луна -2
Ты помочись на портрет Зе.. и скажи заветное -Пуйло - три раза -Авось он и смилостивится и обратит на тебя внимание....И пришлет тебе на Рождество целый мешок -гороха -чтобы ты поскакал и попердел - и будет у тебя газ.свой,собственный.
Елена
Он не читает НК , болезный,и ему о написанный эх комментариях в НК не докладывают,ты съездил бы в Москву там ему всё в глаза и сказал,вот будь мужиком, давай,а в это время Роджер высасывает под мостом на Мальте из морячков шестого флота все соки,за деньги конечно.☝️