В Україні планують видати «довідник з безбар'єрності» - Олена Зеленська
Обществоwww.ukrinform.ua12 июля 2021

В Україні планують видати «довідник з безбар'єрності» - Олена Зеленська

В Україні планують видати в цифровому та друкованому форматах довідник про толерантне спілкування та термінологію, пов'язану з темою безбар'єрності.

Про це розповіла дружина Президента Олена Зеленська під час засідання Ради з безбар'єрності, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Щоб зробити саме поняття безбар'єрності зрозумілим, з'явилася ідея створити, ми його поки що називаємо "довідник з безбар'єрності", можна подумати, як назвати цю книжку. Це - збірник, у якому доступною мовою на зрозумілих прикладах ми розкажемо про толерантне спілкування", - зазначила вона.

За словами першої леді, довідник складатиметься із трьох розділів і міститиме інформацію, як "правильно звертатися до людей, писати про людей, проявляти повагу, а не ображати".

Дружина Президента зауважила, що у першому розділі книги йтиметься про загальні, базові поняття про безбар'єрність, доступність, інклюзію, універсальний дизайн тощо; другий розділ міститиме "безбар'єрну мову, глосарій правильних термінів", а третій - календар важливих дат, міжнародних і національних свят, які пов'язані з темою безбар'єрності.

"Це (довідник - ред.) може стати допоміжним інструментом для державних службовців, для представників сервісів, для журналістів, бізнесу, усіх, хто цікавиться цією темою", - пояснила Зеленська.

Вона додала, що ілюстрації до книги створять талановиті українські художники, а сам довідник планується видати у цифровому та друкованому форматах.

Як зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль сказав під час засідання Ради безбар’єрності, Рада безбар’єрності вже напрацювала масштабний план заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні.

«Діалог про безбар'єрність активно ведеться на найвищому державному рівні. Дуже важливо не збавляти темп, аби всі проєкти, які сьогодні ми узгодимо, були якісно реалізовані. Під час першого засідання Ради безбар’єрності ми почали формувати чіткий план заходів на виконання Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні. Над його створенням активно працювали 15 міністерств, 47 громадських організацій та експертів. За останні два тижні було проведено цілий цикл громадських консультацій, враховано зауваження по кожному з проєктів», - сказав Шмигаль.

Як повідомляв Укрінформ, 14 квітня уряд схвалив Національну стратегію безбар’єрного простору та створив Раду для контролю та моніторингу виконання цієї стратегії.

Національна стратегія, ініційована Зеленською, спрямована на створення умов для рівного доступу до публічних просторів для громадян з тимчасово чи постійно обмеженою мобільністю, людей з інвалідністю, батьків із візками, людей на візках тощо.

Розроблення проєкту Плану заходів з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на 2021-2022 роки координує міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

29 червня відбулося перше засідання Ради безбар’єрності.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Елена
Путин недавно, несколько лет назад говорил,лет семь примерно,что даём на что-то там 5 трл.руб и знаем точно как минимум 1 трн.разворуют,то есть 20% его слова,что изменилось?это он говорит что 1 трлн руб , фактически думаю больше,вот так.
Луна-2
Тут в статье пишут что Зеленский "СТАЛ МИНИ -КОПИЕЙ"Порошенко - Немного поправлю - точнее -убогой пародией на Порошенко .
макс
"Нацбанк снимает их по мере улучшения макроэкономической ситуации в стране" - это что за чудо такое, когда это макроэкономическая ситуация улучшилась у нас?! Страна уже денег стала меньше должна, бюджет профицитный стал?
макс
Бред какой-то, цифры не сходятся. Имелось в виду От 200 до 300 киловатт; От 300 киловатт и более?
Гость
Нехватает подарочных наборов презерватитвов.
Весёлый Роджер
Шмуля - Это психология вора-прапорщика! Если от БОЛЬШОГО взять немножко, то это не воровство, а делёжка! Больше 20% ВВП Союза разворовывалось!!!
Весёлый Роджер
Шмуля шо так ты вопросом травмирован? Ты застеснялся? Ты наш Голубой воришка? Ну пой тоди ... "Но от тайги до британских морей, Красная Армия всех сильней." И это не вызывает сомнения... "Рассказал бы лучше, як ты прикрываясь партбилетом, пиСдил со склада, всё подряд и зимой и летом?" Ну а шо не рассказать, как усё там було, ну в смысле пока там ыщо хоть шой-то до тебя було, ну понятно, шо писли тебя вже одна разруха чи "Голый Вася" на складе!