В Україні планують змінити процедуру усиновлення — що пропонують
Обществоwww.ukrinform.ua26 мая 2021

В Україні планують змінити процедуру усиновлення — що пропонують

Кабінет Міністрів схвалив законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усиновлення дітей», яким вдосконалюється система усиновлення дітей.

Відповідне рішення без обговорення ухвалено на засіданні уряду в середу, 26 травня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Згідно з пояснювальною запискою до проєкту закону, документом пропонується внести до Сімейного та Цивільного процесуального кодексів України, Закону України «Про охорону дитинства» зміни, спрямовані на удосконалення та забезпечення прозорості процедури усиновлення, недопущення порушення прав дітей, забезпечення найкращих інтересів та благополуччя кожної дитини. 

Зокрема, пропонується відновлення вимоги про дотримання максимальної різниці у віці між усиновлювачем і дитиною, що не може перевищувати 45 років, оскільки батьки мають бути здатними повною мірою забезпечувати потреби дитини у розвитку, догляді, вихованні тощо до досягнення нею повноліття.

Також пропонується запровадження обов’язкового навчання для кандидатів в усиновлювачі, оскільки понад 90% громадян, які виявили бажання всиновити дитину, не мають досвіду виховання дітей, що призводить до труднощів у стосунках після усиновлення.

Окрім того, законопроєкт передбачає віднесення до категорії осіб, які не можуть бути усиновлювачами, громадян, що мають тривалу хворобу, яка перешкоджатиме їм виконувати батьківські обов’язки.

Також пропонується уточнення повноважень органу опіки та піклування щодо вирішення витань, пов’язаних із усиновленням дитини (участь органу опіки та піклування у розгляді справ з усиновлення, подання до суду письмового висновку на підставі документів, які стосуються справи, надання згоди на усиновлення дитини).

Окрім того документ узгоджує ч.3 ст.217 Сімейного кодексу України з вимогами ст.5 Європейської конвенції про усиновлення дітей (переглянутої), відповідно до якої згода матері на усиновлення її дитини є дійсною, коли її надано в передбачений законом час, але не раніше ніж через шість тижнів після народження дитини.

Законопопроєктом пропонується вирішення питання надання згоди на усиновлення дитини у разі, коли мати чи батько новонародженої дитини є неповнолітніми або малолітніми, а їхні батьки або опікуни/піклувальники не можуть з різних причин надати згоду. А також розширення переліку норм, які дозволять забезпечити нагляд і контроль за умовами проживання та виховання усиновлених дітей, зокрема, у разі зміни місця проживання.

Окрім того законопроєкт уточнює деякі процедурні питання розгляду справ з усиновлення у суді та підготовки документів.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
t7
А дальше... забыл?
Гость
Удручающее зрелище - пустые вокзалы, где никакого пассажирского движения
Гость
Интересно, сколько зрителей смотрит укро тв. В городвх, особенно.
Гость
И обрезание сделать, если еще кто не сделал.
Одна Бабка Сказала
А какое свинячье дело "одного из авторов" проекта постановления, что и кому Белоруссия разрешила провести с гражданином СВОЕЙ страны, а не гражданином Украины? Гончаренко пересосал похоже, переутомился, губы все больше пухнут. А в Европарламент дебила не пускают, заскучал дырявый.
Весёлый Роджер
ОЙ ну прекратите вы. Цэ ж дитячи шалости. Вот сейчас пропахндон Шмуля, вам всё по бандеровски объяснит. Вверху, на фото – то тубус для Ватмана, жидобандеровец Ватман его сам и несёт! Внизу - так цэ стартовые пистоли для скакания. Надо же було как-то синхронизировать это стри_бучее стадо запизденцев и примкнувших к ним тупым куевлянам! Ось воно як! Вы главное там - Сало не роняйте, подонкам убийцам детей него ховайте!
Предупрежден и вооружен
Вовка с Аваковым у тупых чухов зброю забрали! Вовка ж предупреждал быдло, что не лох!
Авторские статьи