В Україні почали відбір кандидатів на нового мовного омбудсмена
Обществоwww.unn.com.ua8 дней назад

В Україні почали відбір кандидатів на нового мовного омбудсмена

Міністерство юстиції шукає кандидата на посаду Уповноваженого із захисту державної мови, резюме очікуються до 22 травня. Про це УНН повідомляє з посиланням на пресслужбу уряду.

"У зв’язку з достроковим припиненням повноважень Уповноваженого із захисту державної мови Міністерство юстиції України повинно визначити нового кандидата на посаду мовного омбудсмена", - йдеться у повідомленні.

Як вказано, за законом керівник Мін'юсту, а також Уповноважений ВР з прав людини та керівник центрального органу виконавчої влади у сфері державної мовної політики подають Кабміну по одній кандидатурі на посаду Уповноваженого. Кабмін призначає на посаду Уповноваженого та звільняє його з посади.

Кандидатом на посаду Уповноваженого може бути рекомендовано громадянина України віком не молодше 35 років на день подання, який має вищу освіту, володіє державною мовою та англійською мовою, має досвід правозахисної діяльності або досвід діяльності із захисту державної мови та здатний за своїми діловими і моральними якостями, освітнім і професійним рівнями виконувати відповідні посадові обов’язки.

Кандидатом на посаду Уповноваженого не може бути рекомендовано особу, яка була притягнута до відповідальності за порушення вимог цього Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної"; брала участь у спробах запровадження офіційної багатомовності всупереч Конституції України і встановленій конституційній процедурі.

Уповноважений не може мати представницький мандат; займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики зі спорту); входити до складу органу управління чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку; бути членом політичної партії.

"Резюме надсилати на електронну пошту: press@minjust.gov.ua до 22 травня 2020 року", - додали в уряді.

Написать комментарий