Обществоrisu.ua5 июн.

В Україні половину Біблії вже перекладено жестовою мовою

nk_hauz/-m8zgzv-eilzfshthf9o.jpg

4 червня 2020 р. світ побачила 33-я із 66 частин Біблії жестовою мовою в Україні. Це означає, що перекладено вже рівно половину Святого Письма.

Це — віха для спільноти глухих в Україні, оскільки поки єдина в світі повна Біблія жестовою мовою існує лише в Сполучених Штатах. Враховуючи те, що жестову мову, якою спілкуються глухі в Україні, використовують також у багатьох країнах колишнього СНД, цей переклад приносить користь нечуючим і за кордоном.

Свідки Єгови розпочали переклад Святого Письма на початку червня 2009 року, рівно 11 років тому. За цей період було перекладено весь Новий Завіт та деякі частини Старого Завіту. Завершити переклад Біблії планують в три рази швидше — всього за 4 роки.

«Прискорення перекладу стане можливим завдяки тому, що на третину збільшилася кількість перекладачів та облаштовано дві додаткові студії відеозапису. Також вдалося оптимізувати деякі технічні та адміністративні процеси. Це заощаджує час, а якість перекладу залишається на високому рівні», — зазначає Арсен Айріянц, член Керівного комітету Свідків Єгови в Україні.

У перекладі беруть участь як чуючі особи, батьки яких є глухими (CODA), так і самі глухі.

«Переклад — це зазвичай справа чуючих. Але тут все по-іншому. У мене мурашки по спині від того, що глухі залучені до перекладу такої книги», — розповідає один з нечуючих перекладачів. Інший додає: «Ми намагаємося зробити так, аби глухі, дивлячись Біблію жестовою мовою, уявляли і відчували все те саме, що і чуючі люди, коли вони читають Святе Письмо».

«Набагато зручніше, коли ми співпрацюємо з глухими різних країн. Це допомагає нам створювати універсальний переклад, зрозумілий більшості глухих, які живуть в різних країнах та використовують ту саму жестову мову. Це стосується, наприклад, України, Молдови, Білорусі, Казахстану, країн Балтії тощо», — каже нечуючий учасник проекту з-за кордону.

Також перекладачам в Україні допомагає спеціальний веб-ресурс, де перекладачі Біблії з інших країн обмінюються досвідом. Паралельно з Україною працюють над біблійним перекладом групи у Бразилії, Колумбії, Японії, Кореї та Мексиці.

Українське товариство глухих, оцінюючи переклад Нового Завіту жестовою мовою, відзначило, що, «оскільки тепер нечуючі люди можуть сприймати частину Святого Письма зрозумілою їм жестовою мовою, відеовидання сприятиме задоволенню духовних інтересів людей з порушенням слуху».

Перекладені частини Святого Писання можна дивитися онлайн чи завантажити із сайту JW.ORG® або у застосунку JW Library Sign Language®.

Довідкова інформація. 33-ю частиною Біблії, що була перекладена жестовою мовою в Україні, стала книга Ісуса Навина. У цій книзі розповідається про важливі історичні події ізраїльського народу, які мали вплив на появу Ісуса Христа. Також вона несе віруючим людям в наш час потіху та запевнення, що усі біблійні обіцянки обов’язково здійсняться.

Як РІСУ інформувала, 26 травня 2017 року в Києві пройшла презентаці проекту відділу праці з глухими при ЦХВЄУ – «Біблія мовою жестів».

💬 Последние комментарии
кипчак
Джоан нужно начать закаливаться на случай. если вынудят бежать от преследований. Есть страна, где богатой и известной женщине, думаю, не откажут в проживании.
Весёлый Роджер
Хлопцы бандерлоги!!! Джавелинив мало, а москальских танкив дюже бохато! Кожний щирый xoxoл должен стать свидомым камикадзе!!! За пидпиндосную неньку, за бохатсво воров-олигархив, за панувание титульных рагулей! Напшут ждуны, напшут эбанутые молчуны! Тому - кожнему пацриоту Американську взрывчатку Си-4 на грудь та Напшуть на москалей!!! Уси гуртом спиваем! «Батько наш - Бандера, ну а Псаки - мати, Ми за олигархив пидем воювати! | (2) ©» «Приспів: Ах, лента за лентою – набої подавай, херой Семэн Сэмэнченко, в бою не відступай! Ах, лента за лентою – набої подавай, херой Семэн Сэмэнченко, швыдчее удирай!» Бандера, Шухевич, херои Украины! Панду Гэть! Смерть творогам! Сало уронили! Рагульему роду - нима переводу!
Леня Голубков
Пушилин - лох!
Весёлый Роджер
Тюююю, дивитися читачи, а у кого ыщо тут так поХано працюет клавиатура? Я про клавишу "Пробел", чи Спайс на англ.! НЕ помните? А жаль! Ну так докладаю вам, у старого, пердючего, жадного та завистливого нищебродного пропа_Хандона Шмули, ну который в образе Елен, тут ховается от будущего возмездия, у жиночих кружевных труселях до колен! Ну тот шо червона жаба! Вот так ВСЁ просто Шмуля, раз и ты прокололся на мякине. МУДАК ты примитивный, долбоЭб завистливый. Мразь пархатая!
Кто есть кто в мире
Россия утверждает, что не является стороной конфликта. Германия предложила для решения конфликта план Штайнмайера! А лукашенко с Турцией хотят мира и добра всем! Свидомые, ясное дело, снова облажались.
Гiсть
Он от Кулебы заразился, что такую ахинею несёт? Закройте уже те двери и рты тоже.
БОИНГ СБИЛА уКРАИНА!!!
ОТВЕТ: Захапали украину США - всё в украине теперь принадлежит им!!! Боинг СБИЛА уКРАИНА! Если бы это было не так, украина не скрывала бы данные диспетчеров, сопровождающих Боинг, диспетчеры тоже вдруг испарились! Их уже нет в живых, как и нет в живых лётчика Волошина, ВЫЛЕТАЮЩЕГО НА ПЕРЕХВАТ БОИНГА, вернувшегося без двух ракет, и заявившего что "ЭТО НЕ ТОТ САМОЛЁТ"!!! Опровергай, "голос маразма"!!!
Авторские статьи