В Україні сьогодні відзначають День залізничника
Обществоwww.unn.com.ua04 ноября 2020

В Україні сьогодні відзначають День залізничника

В Україні сьогодні працівники залізної дороги відзначають День залізничника, передає УНН.

Це професійне свято було встановлено в Україні у 1993 році за ініціативою працівників Львівської залізниці. День залізничника України був призначений на 4 листопада, оскільки цього дня в 1861 році на територію країни привезли перший потяг з Австро-Угорщини. Він називався “Ярослав”.

Сучасна залізниця України складається з шести ліній — Донецької, Львівської, Одеської, Південної, Південно-західній та Придніпровської. Залізничне сполучення є в кожній області країни.

Свою господарську діяльність національний перевізник вантажів та пасажирів АТ “Укрзалізниця” розпочало 1 грудня 2015 року. Підприємство є правонаступником Державної адміністрації залізничного транспорту України, а також підвідомчих підприємств і закладів, що раніше мали статус окремих юридичних осіб.

Наразі компанія забезпечує 82 % вантажних і майже 50 % пасажирських перевезень, які здійснюються усіма видами транспорту. За обсягами вантажних перевезень українська залізниця займає четверте місце на Євразійському континенті, поступаючись лише залізницям Китаю, Росії та Індії.

Написать комментарий
Авторские статьи