Обществоwww.ukrinform.uaSep 2

В Україні спростили оформлення паспортів для молоді та переселенців

nk_hauz/BUVuWBVng.jpeg

Уряд схвалив постанову, якою врегульовуються питання оформлення документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України для низки категорій осіб, зокрема, для тих, місце проживання яких зареєстровано на тимчасово окупованих територіях нашої держави.

Як передає кореспондент Укрінформу, уряд прийняв цю постанову з одноденним доопрацюванням.

“Проєкт постанови дозволить нормативно врегулювати питання одночасної, при оформленні паспорта громадянина України особі віком від 14 до 18 років, реєстрації особи у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків (за її бажанням)”, - йдеться у пояснювальній записці.

Постановою також врегульовано питання оформлення документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України для осіб, місце проживання яких зареєстровано на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, за місцем звернення.

Зокрема, із Порядку оформлення документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спецстатус, громадянам, які проживають на тимчасово окупованій території України, були виключені положення щодо оформлення паспорта громадянина України та вклеювання фотокартки до паспорта громадянина України.

Також постановою внесено зміни до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України у частині можливості особам, місце проживання яких зареєстровано на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі і які не оформлювали довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, подавати документи до територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб'єкта за місцем звернення.

Документ також врегулював питання можливості оформлення паспорта громадянина України для осіб, щодо яких обрано як запобіжний захід тримання під вартою, а не лише особам, які відбувають покарання в установах виконання покарань.

Постанова також дозволяє особам, які постійно проживають за кордоном або які постійно проживали за кордоном та повертаються на постійне проживання в Україну, оформити паспорт громадянина України та одночасно знятися з консульського обліку у закордонній дипломатичній установі.

Документ також врегулював питання щодо можливості для особи для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта пред'являти копії документа, що засвідчує реєстрацію особи у Держреєстрі фізичних осіб — платників податків, у тому числі і у електронному вигляді.

Як уточнюється у пояснювальній записці, цією постановою також були внесені зміни до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України у частині можливості для осіб, які не можуть пересуватися самостійно у зв'язку з тривалим розладом здоров'я, що підтверджується медичним висновком відповідного закладу охорони здоров'я, оформленим у встановленому порядку, або яких влаштовано у заклад охорони здоров'я, заклад освіти або інший дитячий заклад, подавати документи для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта до територіального органу\територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб'єкта за місцем проходження лікування, місцем проживання або влаштування у відповідний заклад.

За очікуваннями МВС, реалізація цієї постанови сприятиме спрощенню оформлення документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу, громадянам, місце проживання яких зареєстровано на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, особам, щодо яких обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, особам, які постійно проживають за кордоном або які постійно проживали за кордоном та повертаються на постійне проживання в Україну.

Також ця постанова, як очікується, сприятиме дотриманню прав дитини віком від 14 до 18 років на отримання адміністративних послуг.

Як повідомлялося, 24 березня Кабінет міністрів схвалив постанову, яка запроваджує у нашій країні механізм визнання особою без громадянства.

💬 Последние комментарии
В ответ .
Сала Украине !!!! ДА Побольше!!!
Елена
Украина жила, живёт и будет жить, Запад на поможет, потому что он самая могущественная сила и надежда на планете сегодня и в ближайшее время,к там будет видно,вижу , вижу будущее,в хе,в нём Роджер трезвый и несёт в вышиванке украинских юй флаг и поёт гимн Украины, рядом с ним идёт его Санчо Панса в виде Луночки и ему подпевает вместе с Е,хе .так и будет,хе.
СКОРЕЕ БЫ ЭТО СЛУЧИЛОСЬ!
Жаль,что в эпоху такую прекрасную жить не придётся ни мне ни тебе...
ОТВЕТ "еЛЕНЕ" !
Ты про собственников "укрозализныци" расскажи! Не стесняйся! Или "Мотор Сич"!
лУНА-2
це э кого же -С Коломойского що ли ? Или с Сени -кролика, который конгениально успел нацарювать себе 1,9 млрд. долларов. или быть может с Кравчука котрый имеет малюсенькую хатынку в Испании?А Может с Кучмы который во время президентства озолотил своего зятя , сделав его миллионером? Или с Ющенко -у которого папа научился пить настоящий кофе в концлагере в Германии? А может быть с горе -клоуна (КСТАТИ, АРТИСТ БЫЛ ЛУЧШЕ, ЧЕМ ПОЛИТИК)?
Елена
Потому что жопа пришла,большая и толстая и роджеры здешние, порождение Горбачева,такие же мерзавцы как и в других странах,а Америка и Запад думают только о себе любимых,я это всё и без ваших подсказок понимаю, приходится подстраиваться под силу,а она на стороне Запада,это понятно? Россия слаба,в верхушка её неоднородная, поэтому и маятник такой, гнусное и не понятное качение её отталкивает от неё сторонников и даёт надежды юу врагам, тоже мне вам Америку открывать, роджер кстати на стороне тамошниюей пятой колонны, понимает он это или нет, стопроцентно сказать не могу.
Умеет украина господорюваты!!!
МВФ - украине 2,5 млрд$ подарил, и тут же долг украины вырос на 2 млрд$ ! Умеет украина деньгами распоряжаться!