В Україні стартувала інформкампанія з протидії секс-рабству, проституції та торгівлі людьми
Обществоwww.ukrinform.ua01 апреля 2021

В Україні стартувала інформкампанія з протидії секс-рабству, проституції та торгівлі людьми

Низка актуальних заходів та конкурс журналістських робіт в межах інформаційно-просвітницької кампанії «Що таке Модель рівності?» з протидії сексуальному рабству, проституції та торгівлі людьми розпочалися в Україні.

Про це Укрінформу повідомили у ВГО Центр «Розвиток демократії», що є організатором кампанії у співпраці з Громадською радою при МФО «Рівні можливості».

«В рамках першого етапу інформаційної кампанії 26 березня відбувся онлайн-захід «Вийти з кола насильства: досвід жінок, які пережили проституцію» за участі жінок, які пережили сексуальну експлуатацію, та дослідниць і соціальних працівниць з різних країн (Британія, Ізраїль, Швеція, Ірландія, США, Україна), де вже запроваджена Модель рівності. Вони розказали про перешкоди на шляху виходу з проституції та про те, як соціальні служби та громадські організації можуть допомогти жінкам в такій ситуації», - ідеться в повідомленні.

Як зазначається, починаючи з першого заходу і до кінця травня приймаються журналістські матеріали на конкурс на краще висвітлення тематики Моделі рівності.

Повідомляється, що 8 квітня відбудеться захід «Модель рівності і правоохоронні органи», в межах якого поліціянти з різних країн (Швеція, Франція, Канада, Ізраїль), де вже запроваджена Модель рівності, розкажуть про те, як вони працюють із вразливими жінками та взаємодіють в цій роботі із соціальними службами та притулками.

15 квітня відбудеться експертне обговорення «Законодавство, кращі практики для впровадження Моделі рівності», в межах якого іноземні експерти та парламентарі поділяться досвідом роботи над відповідними законопроєктами у своїх країнах (Швеція, Франція, Ірландія, Канада, Латвія, Британія, Ізраїль).

22 квітня в межах спеціального заходу для журналістів «Модель рівності для України: особливості висвітлення» іноземні та вітчизняні журналісти поділяться досвідом висвітлення тематики сексуальної експлуатації та інформаційної підтримки Моделі рівності.

Заплановані також захід для сектора безпеки та оборони про взаємодію порядку денного «Жінки. Мир. Безпека» і протидії сексуальному насильству, пов’язаному з конфліктом (попередня дата 29 квітня), а слідом - експертне обговорення «Проституція як проблема громадського здоров’я» (попередня дата 6 травня).

Як зазначається, інформаційна кампанія приурочена до 70-річчя Конвенції про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами, до якої Україна приєдналася в 1954 році, та 40-ої річниці Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, яка прямо передбачає обов’язок вживати відповідних заходів, включаючи законодавчі, щодо припинення всіх видів торгівлі жінками та використання проституції жінок, та на виконання Конвенції Ради Європи про заходи щодо протидії торгівлі людьми, яку Україна ратифікувала у 2010 році.

Організатори нагадують, що Модель рівності (відома як Шведська модель) - це правова концепція, спрямована на боротьбу з попитом як основною причиною існування проституції.

Ця модель рекомендована ЄС, Радою Європи, підкріплена міжнародними конвенціями, передбачає для осіб в проституції можливості вийти з неї і отримати реабілітацію, а для «клієнтів» та сутенерів – відповідальність як засіб скоротити попит, що відповідно до міжнародного законодавства є рушієм проституції і торгівлі людьми з метою сексуальної експлуатації.

У Європі Модель рівності діє у 6 країнах – Швеція, Франція, Норвегія, Республіка Ірландія, Північна Ірландія, Ісландія. Повністю легалізована проституція в 4 країнах: Німеччині, Нідерландах, Австрії та Греції.

У Литві, Латвії та Великій Британії законопроєкти про Модель рівності нещодавно пройшли перше читання. Німеччина та Іспанія оголосили про свої плани виходу з легалізованої проституції та переходу до Моделі рівності у найближчі роки.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Елена
Машина не роскошь,а средство передвижения,как Остап говорил.
Елена
В США больше 175 млн.человек уже провакцинировано.
Елена
Ой только не надо за крепостных колхозников,тогда селяне лечиться и учиться в ВУЗах могли, сейчас без денег,фсё.,тоже мне одно считаешь,другое не видишь,в любой город приедь работа ,общага,стала в очередь на квартиру вышла замуж и кравтиру на, сейчас х..й, маленький и висячий, как твой,как бы ты там не хвалился, брехун,а сейчас сто посредников и налоги не особо и стараются не платить,не все ,а часть,но ты наверняка по серой схеме работаешь,х..й по налогам честно платишь,я не говорю что нужно то,а как в Швеции к примеру.
гость
Протекционизм - политика защиты части рынка от конкуренции через систему определённых ограничений. С одной стороны, политика протекц. способствует развитию национального производства, с другой - приводит к усилению монополий, застою и снижению конкурентоспособности экономики. Перефр. В.И.Ленина - "вопрос о покровительстве и свободе торговли есть вопрос не только между бизнесменами (иногда между бизнесменами разных стран, иногда между различными фракциями бизнесменов данной страны)", но также вопросы связи политики "протекционизма" с определённым историческим строем общественного хозяйства - с интересами главного в этом строе правящ.класса, опирающегося на защиту и поддержку нац.правительства или межд. законодательства союзов государств, в т.ч. фин.-инвест. протекции международных синдикатов-корпораций. Виды протекционизма: Селективный (против конкретного лица-товара-компании или полит.субъекта в целом, в т.ч. санкционный); Отраслевой (промышл.произв.совокупный по отрасли); Коллективный (союзно-альянсовый); Скрытый (не таможенный, кредитно-инвестиционый, валютно-финансовый); Местный (региональный); Зелёный (экологические нормы); Коррупционный (в интересах не народа или государства, а организованных бюрократических и финансовых групп). и тд.
Гость
Бляяя... реально ополчились против России, просто так одной ложью оболгал на весь мир. Почему весь мир не комментирует, что происходит с Украиной под внешним управлением Америки?! МОЛЧОК, БЛЯТЬ?!
е
А вот теперь бы России предъявить к оплате хотя бы часть американских долговых обязательств...и посмотреть как Америка начнёт вертеться....пытаясь отмазаться от выплат...
Весёлый Роджер
Ну що пидпиндосники, що мрази? враслись з переляку! Задёргались твари? Две Русские армии уже на Севере тай + там же корпус ВДВ! А с ранку, ну вы будете долго смеяться чи обсераться, покращення у вас щенывмырлые!!! – у Русский Крым перебросили доблестную 58 Армию!!! Мающую опыт боевых действий на Кавказе и в Сирии. Цэ классика - щиродупые! Двое сверху, третий сбоку, ваших пиндосов НЕТ! Так, не расслабляться и не ругаться! Сала не роняем, для москалей него ховаем! Я вот одного не пойму, убийца Аваков, ну понятно, он сел на свою виллу и в Италию улетел, и др. хунтята, шо с баблом, туда же разбежались, по всяким канадам, да майямам, а вот КУДА вся эта скакучая нищебродная шобла побежит? Вот куда пердун Шмуля сбежит? Ну разве что сразу в петлю сам? Может Шмуля тоди не тянуть, а сейчас раз и нырнуть? Цэ Совет!